Saturday, 13.4.2024
Imieniny: Przemysław / Justyna / Ida

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

WYDARZENIA PRZEDSZKOLNE 2022/2023

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF


Pożegnania nadszedł czas

Pamiętajcie, że przedszkole zawsze będzie waszym domem, a my zawsze tu będziemy, aby Was wspierać. Dziękujemy wszystkim za udział w tej ważnej uroczystości.

Życzymy Wam wszystkim wielu sukcesów i radości w  dalszej drodze. Bądźcie odważni, ciekawi świata i nigdy nie przestawajcie marzyć.


Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

            W roku szkolnym 2022/2023 nasze przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką. Ów projekt bazuje na założeniach Friedricha Froebla i jego głównej myśli:"Naśladujcie myśl, nie zaś formę".Daje on możliwość nauczycielom poszerzenia własnego warsztatu pracy a dzieciom możliwość obcowania ze sztuką. Jedynym z podstawowych założeń pedagogiki freblowskiej są zabawy plastyczne odnoszące się do świata sztuki (tj. malarstwo, rzeźba, rysunek, wzornictwo itd.).

            Podczas realizacji projektu nie skupialiśmy się na tytułach czy trudnych nazwiskach,ale  oswajaliśmy dzieci z dziełami sztuki i pozwalaliśmy im na samodzielną i swobodą ich interpretację. W ramach projektu dzieci wykonały różne zadania plastyczne. Były to między innymi: „Nietypowy pędzel”, gdzie dzieci malowały obrazy wacikiem, palcem czy patykiem; „Przepis na farbę” - malowały wymyśloną przez siebie farbą z wody i barwników; „Bajkowe obrazy”, kiedy to dzieci po wysłuchaniu bajki i zapoznaniu z obrazem do niej się odnoszącym, rysowały poszczególne sceny z bajki czy „Świąteczna Ozdoba” - wykonały różnymi technikami bombki i stroiki bożonarodzeniowe.

            Poprzez udział w tym projekcie przedszkolaki nie tylko miały okazję poznać obrazy wybitnych malarzy, doskonalić i rozwijać własne umiejętności plastyczne, ale przede wszystkim dobrze się bawiły przy malowaniu i rysowaniu pięknych obrazów. Było to dla wszystkich naukowe doświadczenie, które dało mnóstwo radości.

Z WIZYTĄ W MUZEUM PIEKARSTWA


 
14 kwietnia przedszkolaki z grupy Żabki i Motylki wybrały się na wycieczkę do Pleszewa. Odwiedziły tam Muzeum Piekarstwa Państwa Vogt. Dzieci zapoznały się z historią powstania muzeum oraz zgromadzonymi tam eksponatami .Obejrzały także krótki film , na podstawie którego nabywały swoje pierwsze umiejetności piekarskie. Dzięki temu mogły samodzielnie wypiekać własne bułeczki o niepowtarzalnych kształtach. Autka, ślimaki,serduszka i warkocze syciły nie tylko  brzuchy ale i oczy naszych przedszkolaków. Liczymy że zdobyta tam wiedza , będzie przekladala sie także na domowe ,rodzinne wypieki.
JAK ZOSTAĆ STRAŻAKIEM ?

4 kwietnia dwie grupy przedszkolne :Pszczółki i Motylki gościły w siedzibie PSP w Kaliszu .Zdobywały wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Praktyczne działanie stało się kluczem do skutecznego zdobywania nowych umiejętności.

Fotorelacja mówi sama za siebie:)

 
KONKURS FOTOGRAFICZNY 

W naszym przedszkolu przez cały marzec cieszyliśmy się, że w końcu mamy wiosnę. Jednym z przejawów tej radości był zorganizowany konkurs fotograficzny „Pierwsze oznaki wiosny”. Zadanie konkursowe polegało na tym, aby pójść na spacer, poszukać oznak wiosny i zrobić im zdjęcie. Niby proste, ale wymagało zaangażowania zarówno ze strony dzieci jak i rodziców.W konkursie wzięło udział 21 dzieci i na wystawie znalazło się mnóstwo pięknych zdjęć, przedstawiających kolorowe kwiaty, zielone pączki a nawet biedronki. Zostały wyłonione trzy pierwsze miejsca, a pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni.

Zwycięzcą gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za pełne zaangażowanie się w ten konkurs. Podziękowania składamy także Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla dzieci.1 DZIEŃ WIOSNY

Na wiosnę czekamy wszyscy - wiosna to w końcu ciepło, słońce, pobudka do życia. Niesie ze sobą nadzieję, optymizm, których czasem ciężko doszukiwać się w zimie. Dlatego tak chętnie celebrujemy pierwszy dzień wiosny! Oto kilka pomysłów z naszych zajęć .


Spektakl teatralny

II Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

 24.03 przedszkolaki z terenu naszej gminy rywalizowały podczas olimpiady sportowej.Gospodarzami imprezy była Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Zawody poprzedziła część artystyczna w wykonaniu starszaków naszego przedszkola oraz solidna rozgrzewka. W kategorii dzieci w wieku 4-5 lat zwycięzcą zostały przedszkolaki z Gostyczyny, 2 miejsce dla Przedszkola ,, Jarzębinka", 3 miejsce przypadło,, Noblistą" a 4 miejsce zajęli sportowcy z Ociąża . Natomiast wśród starszaków górą okazały się dzieci z przedszkola z Gostyczyny, drugie miejsce zajęli gospodarze imprezy,3 miejsce dla Przedszkola ,,Pod Kasztanami" ,4 miejsce wywalczyły dzieci z Ociąża a 5 miejsce przypadło reprezentacji z ,, Jarzębinki". Rywalizacja w obu grupach wiekowych była tak zacięta że o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka. Każda drużyna została udekorowana pucharami i medalami, które wręczyła Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów. Nie zabrakło również słodkich upominków.

Dziękujemy zespołom za wspaniałą zabawę i rywalizację fair play.Dzień Kota

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
W środę, 17 lutego dzieciobchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.
Międzynarodowy Dzień Pizzy

Dnia 9 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych naszego przedszkola obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia stołówka szkolna naszego przedszkola zamieniła się w prawdziwe, włoską pizzerię. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci w trakcie zabaw  poszukiwały niezbędnych produktów , ujętych na liście zakupów i wkładały je do sklepowego koszyka, układały „pizzowe” puzzle oraz tańczyły przy piosence z pizzą w roli głównej. Wielką frajdę sprawiła dzieciom pomoc w przygotowaniu tego włoskiego dania: smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie go serem.. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia była oczywiście degustacja przepysznej, domowej pizzy przygotowanej przez nasze Panie kucharki z pomącą naszych przedszkolaków. To był niezwykle smakowity dzień!                                                                                                      Zapraszamy do galerii na fotorelację.


Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w środę 15 lutego. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana oraz wiele innych. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.


Dzień Babci i Dziadka

Cały tydzień nasze przedszkolaki umilały czas ukochanym babciom i dziadkom.

W podziękowaniu za ich miłość i opiekę ofiarowały wiersze ,piosenki i swoje wdzięczne serduszka.MOBILNE PLANETARIUM W PRZEDSZKOLU

W poniedziałek 23 stycznia, w naszym przedszkolu zagościło mobilne Planetarium Astro Arena. Dzieci oglądały niebo pełne gwiazd, poznały nazwy wielu gwiazdozbiorów. Pan Daniel, astronom pokazał również Układ Słoneczny, a w nim planety, które krążą wokół Słońca. Przedszkolacy przeżyli fantastyczną kosmiczną przygodę.