Środa, 31.5.2023
Imieniny: Aniela / Feliks / Kamila

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

WYDARZENIA PRZEDSZKOLNE 2022/2023

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDFOgólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

            W roku szkolnym 2022/2023 nasze przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką. Ów projekt bazuje na założeniach Friedricha Froebla i jego głównej myśli:"Naśladujcie myśl, nie zaś formę".Daje on możliwość nauczycielom poszerzenia własnego warsztatu pracy a dzieciom możliwość obcowania ze sztuką. Jedynym z podstawowych założeń pedagogiki freblowskiej są zabawy plastyczne odnoszące się do świata sztuki (tj. malarstwo, rzeźba, rysunek, wzornictwo itd.).

            Podczas realizacji projektu nie skupialiśmy się na tytułach czy trudnych nazwiskach,ale  oswajaliśmy dzieci z dziełami sztuki i pozwalaliśmy im na samodzielną i swobodą ich interpretację. W ramach projektu dzieci wykonały różne zadania plastyczne. Były to między innymi: „Nietypowy pędzel”, gdzie dzieci malowały obrazy wacikiem, palcem czy patykiem; „Przepis na farbę” - malowały wymyśloną przez siebie farbą z wody i barwników; „Bajkowe obrazy”, kiedy to dzieci po wysłuchaniu bajki i zapoznaniu z obrazem do niej się odnoszącym, rysowały poszczególne sceny z bajki czy „Świąteczna Ozdoba” - wykonały różnymi technikami bombki i stroiki bożonarodzeniowe.

            Poprzez udział w tym projekcie przedszkolaki nie tylko miały okazję poznać obrazy wybitnych malarzy, doskonalić i rozwijać własne umiejętności plastyczne, ale przede wszystkim dobrze się bawiły przy malowaniu i rysowaniu pięknych obrazów. Było to dla wszystkich naukowe doświadczenie, które dało mnóstwo radości.
Z WIZYTĄ W MUZEUM PIEKARSTWA


 
14 kwietnia przedszkolaki z grupy Żabki i Motylki wybrały się na wycieczkę do Pleszewa. Odwiedziły tam Muzeum Piekarstwa Państwa Vogt. Dzieci zapoznały się z historią powstania muzeum oraz zgromadzonymi tam eksponatami .Obejrzały także krótki film , na podstawie którego nabywały swoje pierwsze umiejetności piekarskie. Dzięki temu mogły samodzielnie wypiekać własne bułeczki o niepowtarzalnych kształtach. Autka, ślimaki,serduszka i warkocze syciły nie tylko  brzuchy ale i oczy naszych przedszkolaków. Liczymy że zdobyta tam wiedza , będzie przekladala sie także na domowe ,rodzinne wypieki.
JAK ZOSTAĆ STRAŻAKIEM ?

4 kwietnia dwie grupy przedszkolne :Pszczółki i Motylki gościły w siedzibie PSP w Kaliszu .Zdobywały wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Praktyczne działanie stało się kluczem do skutecznego zdobywania nowych umiejętności.

Fotorelacja mówi sama za siebie:)

 
KONKURS FOTOGRAFICZNY 

W naszym przedszkolu przez cały marzec cieszyliśmy się, że w końcu mamy wiosnę. Jednym z przejawów tej radości był zorganizowany konkurs fotograficzny „Pierwsze oznaki wiosny”. Zadanie konkursowe polegało na tym, aby pójść na spacer, poszukać oznak wiosny i zrobić im zdjęcie. Niby proste, ale wymagało zaangażowania zarówno ze strony dzieci jak i rodziców.W konkursie wzięło udział 21 dzieci i na wystawie znalazło się mnóstwo pięknych zdjęć, przedstawiających kolorowe kwiaty, zielone pączki a nawet biedronki. Zostały wyłonione trzy pierwsze miejsca, a pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni.

Zwycięzcą gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za pełne zaangażowanie się w ten konkurs. Podziękowania składamy także Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla dzieci.1 DZIEŃ WIOSNY

Na wiosnę czekamy wszyscy - wiosna to w końcu ciepło, słońce, pobudka do życia. Niesie ze sobą nadzieję, optymizm, których czasem ciężko doszukiwać się w zimie. Dlatego tak chętnie celebrujemy pierwszy dzień wiosny! Oto kilka pomysłów z naszych zajęć .


Spektakl teatralny

II Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

 24.03 przedszkolaki z terenu naszej gminy rywalizowały podczas olimpiady sportowej.Gospodarzami imprezy była Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Zawody poprzedziła część artystyczna w wykonaniu starszaków naszego przedszkola oraz solidna rozgrzewka. W kategorii dzieci w wieku 4-5 lat zwycięzcą zostały przedszkolaki z Gostyczyny, 2 miejsce dla Przedszkola ,, Jarzębinka", 3 miejsce przypadło,, Noblistą" a 4 miejsce zajęli sportowcy z Ociąża . Natomiast wśród starszaków górą okazały się dzieci z przedszkola z Gostyczyny, drugie miejsce zajęli gospodarze imprezy,3 miejsce dla Przedszkola ,,Pod Kasztanami" ,4 miejsce wywalczyły dzieci z Ociąża a 5 miejsce przypadło reprezentacji z ,, Jarzębinki". Rywalizacja w obu grupach wiekowych była tak zacięta że o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka. Każda drużyna została udekorowana pucharami i medalami, które wręczyła Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów. Nie zabrakło również słodkich upominków.

Dziękujemy zespołom za wspaniałą zabawę i rywalizację fair play.Dzień Kota

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
W środę, 17 lutego dzieciobchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence ” Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.
Międzynarodowy Dzień Pizzy

Dnia 9 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych naszego przedszkola obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia stołówka szkolna naszego przedszkola zamieniła się w prawdziwe, włoską pizzerię. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci w trakcie zabaw  poszukiwały niezbędnych produktów , ujętych na liście zakupów i wkładały je do sklepowego koszyka, układały „pizzowe” puzzle oraz tańczyły przy piosence z pizzą w roli głównej. Wielką frajdę sprawiła dzieciom pomoc w przygotowaniu tego włoskiego dania: smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie go serem.. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia była oczywiście degustacja przepysznej, domowej pizzy przygotowanej przez nasze Panie kucharki z pomącą naszych przedszkolaków. To był niezwykle smakowity dzień!                                                                                                      Zapraszamy do galerii na fotorelację.


Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w środę 15 lutego. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana oraz wiele innych. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.


Dzień Babci i Dziadka

Cały tydzień nasze przedszkolaki umilały czas ukochanym babciom i dziadkom.

W podziękowaniu za ich miłość i opiekę ofiarowały wiersze ,piosenki i swoje wdzięczne serduszka.MOBILNE PLANETARIUM W PRZEDSZKOLU

W poniedziałek 23 stycznia, w naszym przedszkolu zagościło mobilne Planetarium Astro Arena. Dzieci oglądały niebo pełne gwiazd, poznały nazwy wielu gwiazdozbiorów. Pan Daniel, astronom pokazał również Układ Słoneczny, a w nim planety, które krążą wokół Słońca. Przedszkolacy przeżyli fantastyczną kosmiczną przygodę.Przedszkolaki wspierają WOŚP 

            W tegoroczną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażowały się dzieci z naszego przedszkola. Cztery dziewczynki z grup „Pszczółki” i „Biedronki” były wolontariuszkami wspomnianego dzieła i z oryginalnymi puszkami zbierały pieniążki na pomoc dla chorych na sepsę kolegów i koleżanek. Zbiórka została przeprowadzona zarówno w naszym przedszkolu, jak i na terenie Nowych Skalmierzyc. Podczas niedzielnego finału WOŚP grupka dziewczynek wystąpiła na scenie w Starym Kinie. Solistka wraz z koleżankami, które stanowiły chórek zaśpiewały przepiękną piosenkę „Przynosisz ziemi pokój”. Inne nasze przedszkolaki zatańczyły w grupach tanecznych, w których uczą się tańca.

            Udział najmłodszych dzieci w akcji WOŚP miał na celu nauczyć ich wrażliwości na cudzą krzywdę i empatii w stosunku do chorych rówieśników. Dzieci poprzez charytatywną pomoc innym zrozumiały na czym polega bezinteresowna pomoc potrzebującym, nawet tym, których się nie zna. Myślę, że była to dla nich praktyczna lekcja, której tematem były takie wartości jak: dobro, szacunek, pomoc. Lekcja, która udowodniła też dojrzałość i gotowość najstarszych przedszkolaków do kolejnego etapu edukacji, jakim jest szkoła. Dzieciom gratuluję zaangażowania a rodzicom dziękuję za pomoc w zorganizowaniu akcji.


 


KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

W sobotnie popołudnie, 7 stycznia 2023r. w parafii pw. św. Mikołaja w Gostyczynie, odbył się IV Dekanalno-Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Małego Jezusa swym śpiewem wielbili uczniowie szkół i przedszkoli. I tym razem nie zabrakło tam naszych reprezentantów. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji wyłoniono laureatów, wśród których znalazła się Marysia Armanowska. Dzięki hojności i wielkiemu sercu sponsorów, każdy z uczestników wyszedł obdarowany konkursowymi upominkami.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy!Projekt integracyjny dla uchodźców z Ukrainy

W naszej szkole realizowano inicjatywę powstałą w celu wsparcia najmłodszych uchodźców z Ukrainy, którzy po spowodowanej wojną emigracji z kraju, znaleźli się w trudnej sytuacji. Celem projektu było umożliwienie szybszej  integracji kulturowej polskim i ukraińskim dzieciom poprzez wspólne spędzanie czasu i wzajemne poznawanie się. Poprzez zajęcia edukacyjne realizowane w czasie pobytu w przedszkolu,  zapewniła ona  lepsze warunki startu w nowym środowisku. Pośrednim efektem projektu było również wsparcie rodziców – uchodźców z Ukrainy, którzy w czasie zajęć organizowanych dla dzieci mogli poświęcić swój czas na znalezienie lub realizowanie już rozpoczętego zatrudnienia.

Przegląd kolęd i pastorałek

Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek to piękny zwyczaj, który od wieków przyczynia się do tego, że okres Bożego Narodzenia jest dla nas czasem tak niezwykłym. Dzieci wszystkich grup przedszkolnych prezentowały świąteczny repertuar ubogacony o piękne stroje i choreografię.Przedszkolna Wigilia

Zgodnie z tradycją świąt Bożego Narodzenia zasiadamy z rodziną do Wigilii. Przedszkole to też jedna wielka rodzina, dlatego też 22 grudnia zorganizowaliśmy  grupową Wigilię, złożyliśmy sobie życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem, wspólnie kolędowaliśmy przy choince, aż przyszedł czas na uroczysty obiad. Jak tradycja nakazuje, potrawy również były wigilijne, a nastrój prawdziwie ciepły i radosny.
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada dzieci uczyły się piosenek i wierszyków dla upragnionego gościa.Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały Świetego Mikołaja, zadając ciągle te same pytania:  Czy dzisiaj przyjdzie Św. Mikołaj? o której będzie Mikołaj? , bo przecież wczoraj padał śnieg, aby Święty Mikołaj mógł przyjechać swoim magicznymi saniami ciągniętymi przez renifery. Nasz ulubiony święty o nikim nie zapomniał.


 
Przedświąteczny nastrój piernikiem pachnący.

  Grudzień to okres przedświąteczny, który łączy się z tradycją pieczenia pierników i ich zapachem. Jest to piękny zwyczaj pozwalający tworzyć niepowtarzalną atmosferę i cudowne dekoracje, które można zawiesić na choince, podarować komuś bliskiemu lub po prostu zjeść.

  Dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów podczas wycieczki do piekarni „Walczak” miały okazję wcielić się w rolę piekarzy i pod czujnym okiem pana Andrzeja przesiewały mąkę, wałkowały ciasto i wykrawały ulubione, piernikowe kształty. Trudno było powstrzymać się od skosztowania  tych wspaniałych słodkości. Najmłodsi wykazali się dużą fantazją i niesamowitym kunsztem a piernikowy zapach i wspomnienia pozostaną na długo w pamięci dzieci. Warsztaty piernikowe sprawiły dzieciom wielką radość i wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.


Gminny Przegląd Artystyczny „Świąteczne Nutki”

 To coroczne artystyczne wydarzenie przysporzyło wiele emocji zarówno samym uczestnikom jak i zgromadzonym widzom. Wprowadziło wszystkich w świąteczny klimat tańcem , piosenką i perfekcyjną choreografią.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia jest coraz powszechniej obchodzonym świętem na całym świecie. Dzieci poznały historię Święta Misia, wspólnie recytowały wiersze , bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, konkursach, quizach i zgadywankach, wykonywały prace plastyczne z jego podobizną. Święto zapamiętamy jako dzień pełen  uśmiechu i radości.Wisienką na torcie było okolicznościowe przedstawienie w wykonaniu nauczycielek poszczególnych grup.TEATRZYK
SERCE BAŁWANKA

1 grudnia gościliśmy w przedszkolu aktorów Teatru Młodego Widza " Włoczykij" z Kalisza z przedstawieniem ,,Serce bałwanka”.
Ciekawa i zabawna opowieść o przygodach tytułowego bohatera przypomniała dzieciom o ogromnym znaczeniu takich wartości, jak: prawda, dobro i życzliwość.
Przedszkole obchodzi Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki od paru tygodni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Wzięły w nim udział dzieci z wszystkich grup. Było uroczyście i kolorowo, nie zabrakło zabawy przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” włączają się do akcji „Szkoła do hymnu”
Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Dzień Postaci z Bajek

05 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z bajek. Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. Zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Utożsamiając się z bohaterami bajek, dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, przeżywając smutki i radości. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.Dzień 25 października pozostanie na długo w pamięci naszych najmłodszych przedszkolaków. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna uroczystość - „Pasowanie na Przedszkolaka”. Bohaterami były dzieci z grupy „Zajączki”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni Rodzice oraz Pani Dyrektor Agnieszka Jaźwiec. Maluchy zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził zachwyt gości. Występując przed tak wielką publicznością dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. „Zajączki” pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Punktem kulminacyjnym był akt pasowania, poprzez symboliczne położenie magicznego ołówka przez Panią Dyrektor na ramieniu każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia, dzieci otrzymały dyplomy, medale oraz upominki. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla Rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.


 


W piątkowy poranek dzieci z grupy Żabki zaprezentowały inscenizację, inspirowaną wierszem Jana Brzechwy ,,Na straganie" . Stała sie ona artystycznym  podsumowaniem dyskusji na temat warzyw i owocó,wpisującej się w projekt ,,Moje zdrowie w moich rękach".Małi artyści zachęcili tym samym dzieci z pozostałych grup do realizacji zadań ,promujących zdrowy styl życia.

Mali aktorzy, jesteśmy z  z Was dumni!!!Witamy Panią Jesień

W dniu 18 października dzieci z grupy Pszczółki zaprezentowały  kolegom i koleżankom inscenizację słowno-muzyczną o tematyce jesiennej. Przy dźwiękach wesołych piosenek , opowiadali o pięknie złotej, polskiej jesieni, zachwycając kolorowymi strojami i wesołym scenicznym przekazem.

 
Fantastyczny teatr w naszym przedszkolu - rodzice zagrali dla dzieci!

Dnia 27 września w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy na scenie przedszkola rodzice wystawili dla dzieci przedstawienie teatralne, w którym zaprezentowali swą grę aktorską - wiersz Juliana Tuwima ,, Rzepka". W przedstawieniu wzięli udział tatusiowie i mamusie z grupy ,, Jeżyki". Dzięki ich  inwencji twórczej  sala zabaw zamieniła się w bajkową krainę. Przedszkolaki z zapartym tchem oczekiwały kolejnych postaci. Każda z nich zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę aktorów uzupełniły odpowiednio dobrane stroje i rekwizyty. Wysiłek wszystkich rodziców biorących udział w przedstawieniu został nagrodzony uśmiechami dzieci, gromkimi oklaskami .

Dziękujemy Wam, Kochani Rodzice!
Światowy Dzień Drzewa

 Chcąc cieszyć się pięknem przyrody, już od najmłodszych lat uczymy dzieci dbałości o środowisko naturalne i aktywnie wspieramy ekologię. Ten wyjatkowy dzień uświetniła wizyta pani Leśnik z Nadleśnictwa Taczanów , która opowiadała o zasobach lasu i zwyczajach jego mieszkańców . Dzieci z  grup przedszkolnych uczestniczyły we wspólnym sadzeniu drzew ,kształtując tym samym szacunek do otaczającej nas przyrody. Mamy nadzieję że wszystkie te działania zaowocują miłością do przyrody w  ich dorosłym życiu.
SPRZĄTANIE ŚWIATA

 Dzieci wzorem minionych lat wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola .Celem wydarzenia było promowanie poszanowania zasobów naszej planety, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Dzięki aktywnej postawie dzieci udało się zebrać dwa worki odpadów, które po segregacji złożone zostały do odpowiednich pojemników. W uznaniu za ciężką pracę wszyscy otrzymali medal „Przyjaciela przyrody”.

Mali Nobliści i ich „pociąg” do lasu

Ile radości może sprawić dzieciom wycieczka do Kaliskiego Nadleśnictwa? Przekonały się o tym przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach, które - w formie plenerowej zabawy - zdobyły kolejną porcję wiedzy o niezwykłym ekosystemie jakim jest las. 13. września nasi podopieczni uczestniczyli w niecodziennej wyprawie do mieniącego się paletą barw lasu w jesiennej odsłonie.Nie bez znaczenia był także środek transportu, jakim wyruszyły w tę eko -podróż. Przy współpracy tatusiów - maszynistów wielu przedszkolaków miało okazję po raz pierwszy podróżować pociągiem. Zbiórka rodziców i ich pociech na skalmierzyckim dworcu niejednego podróżnika wzruszyła do łez. Przypomnienie zasad bezpieczeństwa, utworzenie zwartego szyku na peronie, to tylko niektóre z zadań, jakim musieli sprostać uczestnicy tej niecodziennej eskapady. Na koniec gwizdek konduktora oznajmił, iż długo oczekiwany wyjazd wreszcie się ziścił. Kolejowe stacje, podziwiane z okna widoki, wszystko było nowe i ekscytujące. W punkcie docelowym na naszych małych globtroterów czekały jednak kolejne atrakcje.

Korzystając z gościnności Pań z Nadleśnictwa Kalisz dzieci miały okazję poznać różnorodne elementy tworzące las, obserwować zwyczaje jego mieszkańców, a także wskazywać dary natury, z których wszyscy możemy korzystać o tej porze roku. Zapoznały się również z zagrożeniami, na jakie narażone są nasze lasy i sposobami, jakimi można im zapobiegać. Jednym słowem, dzieci czerpały wiedzę: wąchając, dotykając, obserwując i wsłuchując się w odgłosy lasu w jego najpiękniejszym - jesiennym wydaniu. To była cudowna lekcja i niezapomniane przeżycie.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, dzięki którym ta podróż mogła się odbyć, zaś samym przedszkolakom gratulujemy odwagi i wytrwałości w realizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia.
DZIEŃ KROPKI

15 września  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - to przede wszystkim święto kreatywności. Podczas zajęć powstawały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Jest to święto kreatywności, odwagi, zabawy i radości; budowania pozytywnej samooceny, rozumienia pojęć szacunek, przyjaźń, tolerancja.„Od najmłodszego, aż po starszaka,
dzieci świętowały Dzień Przedszkolaka"

   20 września to ważny dzień dla najmłodszych w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma się ono przyczynić do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze dzieci świętowanie rozpoczęły barwnym korowodem ulicami  miasta, wykonując różnego rodzaju zadania na przygotowanych stacjach. Zorganizowano dla nich szereg atrakcji. Przedszkolaki  uczestniczyły w zabawach tanecznych i ruchowych. Bawiły się w poszukiwanie zagadek z wykorzystaniem lupy oraz układały kolorowe kubeczki. Ponadto zorganizowano zabawy z chustami animacyjnymi.Dzieciom, podczas obchodów tego ważnego dnia, towarzyszyła ogromna radość. Mogliśmy usłyszeć ich śmiech oraz głośny śpiew. Dzięki temu możemy powiedzieć, że przedszkolaki bawiły się wspaniale.Dzień Chłopaka

W kalendarzu imprez przedszkola nie mogło zabraknąć dla wszystkich małych mężczyzn świętowania Dnia Chłopaka!!!! Na chłopców w tym dniu czekało wiele atrakcji, między innymi wspólne wyjście do kina na bajkę pt  „ Mój przyjaciel Ufik”.Nie zabrakło również medali, dyplomów oraz słodkich upominków.Dzień był pełen wrażeń i radości.                                                                         Mamy nadzieję, że chłopcy w tym dniu czuli się wyjątkowo. Rodzicom dziękujemy bardzo za pomoc w zorganizowaniu tego święta i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!!!

Początek października i nowe wyzwania.....

Rozpoczęliśmy realizację projektu ,, Moje zdrowie w moich rękach" . Projekt ten traktuje o zdrowiu w szerokim jego rozumieniu i może być realizowany przez wszystkich Przedszkolaków. Dzieci z grupy ,,Żabki" już dowiedziały się, co to piramida zdrowia i jak ona wygląda? Co dla zdrowia jest najważniejsze a czego unikać? Poznały wartości odżywcze i zdrowotne owoców, świetnie się bawiąc i degustując. Projekt doskonale wpisuje się w tematykę omawianych zajęć.
Wydarzenia przedszkolne archiwum 2021/2022


Galeria Zdjęć