Wtorek, 26.10.2021
Imieniny: Damian / Lucyna / Lutosław

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

WYDARZENIA PRZEDSZKOLE 2021/2022

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDFDZIEŃ CHŁOPCA

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który ma również swój hymn znany wszystkim przedszkolakom. W naszym przedszkolu na dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Starsze grupy odwiedziły Aeroklub w Michałkowie oraz Kompleks Piaski Szczygliczka , uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Super Przedszkolaka.

DZIEŃ KROPKI

W środę, 15 września  obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, zabawy i radości; budowania pozytywnej samooceny, rozumienia pojęć szacunek, przyjaźń, tolerancja. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto celebrujące inność, kreatywność i rozwijanie ukrytego potencjału, tam gdzie nikt się go nie spodziewa.Tego dnia podejmowaliśmy w przedszkolu wiele twórczych działań, które pomogą dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim w tym dniu była kropka.
SPRZĄTANIE ŚWIATA

  W dniu 20 września br. roku dzieci już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola .Celemwydarzenia było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji.

            Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu.

            Pogoda dopisała, dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości dzieci udało się zebrać dwa worki śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników. Za ciężką pracę wszyscy otrzymali medal „Przyjaciela przyrody”.


 
ALPAKI W PRZEDSZKOLU

W środę 28 września, nasze przedszkole odwiedziły alpaki.  Alpaki to bardzo łagodne zwierzęta. Są bardzo  delikatne i pozytywnie nastawione  do dzieci. Głaskanie i przytulanie alpak pomaga dzieciom rozluźnić się i otworzyć. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone ich wizytą. Każdy miał możliwość nakarmienia zwierzątka jego ulubionym przysmakiem – marchewką oraz mógł z nim pospacerować.


Galeria Zdjęć