Saturday, 18.5.2024
Imieniny: Alicja / Aleksandra / Eryk

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

Laureaci „Poetyckiej Wiosny” 2023

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  W tym roku obchodzono jubileusz dziesięciolecia „Poetyckiej Wiosny”, wyjątkowego konkursu literackiego, który już na stałe wpisał się w  kalendarz działań artystycznych szkół  podstawowych
i średnich powiatu ostrowskiego. Jubileuszowa edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, gdyż w grupie szkół podstawowych udział wzięło prawie osiemdziesięcioro młodych poetów. Wśród nich znalazło się kilkoro uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach, a czworo z nich zostało laureatami konkursu. Na II miejscu ex aequo znalazły się Michalina Spałek z klasy VIII a i Nela Jurek z VIII b, a wyróżnienia otrzymali Khrystyna Bezsonova z V a i Ksawery Ambrożak z VI a. Serdecznie gratulujemy. Uczniowie na co dzień pracują pod okiem pań Doroty Bukowskiej i Agaty Pawlaczyk – Wieczorek.

    Podczas uroczystej gali, która odbyła się 28 marca w Zespole Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim, miał miejsce koncert poetycki połączony z prezentacją jubileuszowego tomiku,
w którym znalazły się najlepsze wiersze dziesięciolecia, a wśród nich teksty absolwentów naszego Gimnazjum. Nie obyło się bez wzruszeń i wspomnień, a wszystko przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez uczniów i instruktorów ZSU.

Młodym poetom życzymy, by wrażliwość, którą w sobie pielęgnują, pozostała z nimi na zawsze. A wszystkich pozostałych zachęcamy do czytania i tworzenia poezji, nie tylko wiosną.

Agata Pawlaczyk - Wieczorek

Galeria Zdjęć