Saturday, 18.5.2024
Imieniny: Alicja / Aleksandra / Eryk

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

Gminny Konkurs Wiedzy ,,Gmina Nowe Skalmierzyce perłą południowej Wielkopolski” za nami.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  7 maja 2024 roku nasza szkoła była organizatorem i gospodarzem Gminnego Konkursu Wiedzy ,,Gmina Nowe Skalmierzyce perłą południowej Wielkopolski”.  Honorowy patronat nad konkursem objął pan Jerzy Łukasz Walczak- burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. W konkursie uczestniczyło 45 uczniów  szkół podstawowych z klas 4-8, z terenu naszej gminy.

  Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami konkursowymi dotyczącymi historii miejscowości znajdujących się administracyjnie w gminie Nowe Skalmierzyce  od czasów średniowiecznych aż po czasy teraźniejsze, przynależności administracyjnej na przestrzeni wieków, zabytków (ich powstania, pierwotnych funkcji, lokalizacji),  pomników historii, położenia geograficznego, ukształtowania terenu, sieci drogowej, aktualnego rozwoju lokalnego przemysłu, kultury i turystyki.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Kamil Lewandowski, uczeń SP im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach,

II miejsce: Marta Kowalczyk, uczennica SP im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach,

III miejsce: Maja Wawrzyniak, uczennica SP im. Jana Pawła II w Ociążu.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział oraz upominki. Laureaci otrzymają nagrody z rąk pana burmistrza podczas planowanego uroczystego otwarcia Izby Pamięci 8 czerwca 2024 r.

  Podczas pobytu w naszej szkole uczniowie uczestniczyli również w spotkaniu z panem Aleksandrem Liebertem, który podzielił się swoją pasją związaną z dokumentowaniem dziedzictwa kulturowego regionu Wielkopolski. Pan Aleksander jest laureatem prestiżowej nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego za stworzenie witryny internetowej Galeria Wielkopolska.

 

Wszystkim uczestnikom, opiekunom dziękujemy za udział i zainteresowanie,

a sponsorom za wsparcie finansowe.

Organizatorzy: Ewa Kukułka, Tomasz Głowacki

Galeria Zdjęć