Saturday, 25.9.2021
Imieniny: Aurelia / Kamila / Franciszka

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

Nasz szkolny debiut w informatycznej Olimpiadzie Accelium

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  W dniach od 7 do 14 czerwca uczniowie klasy czwartej oraz kilkoro uczniów klas trzecich brało udział w międzynarodowej olimpiadzie informatycznej Accelium. Rywalizowały w niej ze sobą szkoły podstawowe i ich uczniowie z całego świata m.in.: z Izraela, Rumuni, Indii, Nigerii, USA, Kanady! Rywalizacja polega na rozwiązywaniu wyzwań w komputerowych grach logiczno-strategicznych.

W ramach Olimpiady odbyły się równocześnie 4 turnieje dla różnych grup wiekowych (różniące się poziomem trudności wyzwań). U podstaw metodologii Accelium leży przekonanie, że najskuteczniejszym sposobem uczenia się jest autentyczne i angażujące doświadczenie, które sprawia, że chcemy je powtórzyć i doświadczać więcej i więcej. Podobny model zaangażowania leży u podstaw gier komputerowych, dlatego te tak dobrze sprawdzają się jako narzędzia edukacyjne.

 Na 960 startujących zawodników, najlepszy reprezentant naszej szkoły Michał Wieczorek z klasy 3b zajął wysokie 180 miejsce. Na szczególną pochwałę zasłużyli również: Aleksandra Szczepaniak również z klasy 3b oraz Wiktoria Błaszczyk z klasy 4.

Galeria Zdjęć