Saturday, 18.5.2024
Imieniny: Alicja / Aleksandra / Eryk

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

I miejsce w Konkursie o Pióro Burmistrza Gminy i Miasta

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

          25 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jana Nepomucena Chrzana w Gostyczynie odbyła się uroczyste podsumowanie XVII edycji Konkursu Poezji Pisanej i Recytowanej o Pióro Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Zadaniem uczestników było  rozwinięcie w formie wiersza myśli przewodniej ,,Sport w poezji’’.

 Bowiem w 100-lecie zdobycia pierwszego medalu olimpijskiego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2024 Rokiem Polskich Olimpijczyków. Tegoroczny konkurs poezji miał zachęcać do rozważań o różnych formach aktywności fizycznej, higienie osobistej i odpowiednim sposobie odżywiania. Mogła to być również okazja do upamiętnienia historycznych osiągnięć polskich sportowców oraz promowania wartości takich jak: determinacja, wytrwałość i fair play.

            I miejsce w konkursie, a tym samym  Złote Pióro Burmistrza GiM zdobyła Wiktoria Błaszczyk z klasy VIIa. Laureatkę do konkursu przygotowywała Dorota Bukowska. Natomiast w kategorii klas IV-VI naszą szkołę reprezentowała Maja Liberska, którą do konkursu przygotowywała pani Agata Pawlaczyk-Wieczorek.

Serdecznie gratulujemy.

Galeria Zdjęć