Środa, 6.12.2023
Imieniny: Angeliki / Honorata / Mikołaj

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

Chlubą i wyróżnieniem jest być nauczycielem!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

    Chlubą i wyróżnieniem jest być nauczycielem! – słowa te wybrzmiały podczas przemówienia Mateusza Dominiaka, przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach, który w imieniu wszystkich uczniów złożył życzenia dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi
 z okazji ich święta. W tym roku mija 250 lat od powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej, dlatego tegoroczne obchody wydarzenia, tradycyjnie zwanego Dniem Nauczyciela, były bardzo uroczyste. Pani Agnieszka Jaźwiec, dyrektor placówki, w swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważną rolę w życiu społeczeństwa odgrywa szkoła, a tym samym wszyscy jej pracownicy. Jak co roku wręczyła również Nagrody Dyrektora, które otrzymały: wicedyrektor Małgorzata Tomczak oraz nauczycielki: Beata Arshad, Mariola Cal, Ewa Dudczak, Ewa Kukułka, Agnieszka Machlańska, Urszula Marcinkowska, Joanna Marciniak, Beata Michalska, Aneta Mikołajczyk, Agata Pawlaczyk-Wieczorek, Danuta Woźniak i Magdalena Zielezińska-Wypiorczyk. Spośród pracowników administracji i obsługi wśród nagrodzonych znaleźli się państwo: Maria Bąk, Grzegorz Biernat, Angelika Dutkowska, Karolina Mencel, Władysław Mikołajczyk, Beata Ratuszna, Aneta Urban i Karolina Wiatrak.

    Drugim, niezwykle wzruszającym, powodem spotkania było ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów, którzy we wrześniu dołączyli do naszej noblowskiej rodziny. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i rewelacyjnie się zaprezentowali. Zuzanna Sibczak, przewodnicząca SU, przeprowadziła ślubowanie, które przyjęła pani Dyrektor, potem nastąpił moment niezwykle ekscytujący, czyli pasowanie za pomącą specjalnego ołówka. Wychowawczynie pierwszaków, panie Urszula Marcinkowska i Małgorzata Mąka, były bardzo dumne ze swych podopiecznych i na koniec nagrodziły każdego prezentem w postaci pluszowej sowy, ufundowanym przez Radę Rodziców. Ale to nie jedyna niespodzianka,
na którą zasłużyli pierwszoklasiści. Uroczystości w naszej szkole zaszczycił swą obecnością pan Jerzy Łukasz Walczak – burmistrz Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce, który nie tylko skierował do najmłodszych wiele ciepłych słów, ale obdarował ich również atrakcyjnymi upominkami. Do życzeń dołączyła pani Katarzyna Koch, przewodnicząca Rady Rodziców, także honorowy gość uroczystości.

   Tego dnia wręczyliśmy również tytuł „Prymus 2023”, to zaszczytne miano przypada
w udziale uczennicy lub uczniowi, którzy podczas egzaminów ósmoklasisty uzyskali łącznie największą liczbę punktów. W tym roku statuetkę oraz bon o wartości 200 zł otrzymała absolwentka klasy VIII b Antonina Grabarz, która przybyła na uroczystość wraz z rodzicami. Gratulujemy i życzymy Tosi, by ta edukacyjna passa trwała na każdym kolejnym etapie pobierania nauki.

    Kolejny Dzień Edukacji Narodowej za nami, ale jak co roku pozostaną wspomnienia, wzruszenia i to niezwykłe przekonanie, że szkoła jest miejscem, które buduje tożsamość.

 

Agata Pawlaczyk-Wieczorek

 

Galeria Zdjęć