Saturday, 18.5.2024
Imieniny: Alicja / Aleksandra / Eryk

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

„Dobro. Piękno. Prawda” oczami siódmoklasistów.

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  W dniu 7 lutego w Szkole Podstawowej im Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach odbył się VII Gminny Konkurs Biblijno-Literacki pod patronatem ks. kan. Zbigniewa Króczyńskiego dla uczniów klas VII i VIII. W tym roku do zmagań stanęło dziesięcioro siódmoklasistów z terenu gminy. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Dobro. Piękno. Prawda”. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test w oparciu o określone w regulaminie teksty źródłowe, a w drugim prezentowali wypowiedź, która musiała trwać dwie do trzech minut, na temat: Czym kieruje się współczesny człowiek, a czym – Twoim zdaniem – powinien się kierować? W swojej wypowiedzi odwołaj się minimum do jednego tekstu źródłowego. Klasyfikacja końcowa, uwzględniająca wyniki obu etapów, przedstawia się następująco: I miejsce zajął Nikodem Babula z SP im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach (opiekun Dorota Bukowska), II miejsce Magdalena Lis z SP w Skalmierzycach (opiekun Dominika Sodolska), a III miejsce Natalia Agata z SP w Gostycznynie (opiekun Dominika Walczak); wyróżnienie Dyrektora szkoły otrzymał Ksawery Ambrożak z SP w Nowych Skalmierzycach (opiekun Dorota Bukowska),
a wyróżnienie Patrona konkursu zdobyła Maja Wawrzyniak z SP w Ociążu (opiekunowie Małgorzata Stanek-Moś i Sabina Stasiak). Gratulujemy zarówno laureatom jak i opiekunom.

    Jury w składzie p. Agnieszka Florczak, p. Małgorzata Jarosik oraz ks. Wojciech Erenc podkreśliło, że tegoroczny konkurs miał bardzo wyrównany poziom, a różnice punktowe między uczestnikami były niewielkie. Jury dostrzegło również fakt, iż prezentacje zostały dostosowane do wieku występujących, niekiedy stawały się bardzo emocjonalne, a przez to autentyczne. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się na udział w tych zmaganiach, gdyż konkurs wymaga nie tylko przeczytania i przeanalizowania tekstów źródłowych, ale także twórczej refleksji, przygotowania i publicznego wygłoszenia swojej prezentacji, co jest nie lada wyzwaniem dla młodego człowieka. Kolejny raz z serca dziękujemy panom Janowi i Andrzejowi Garcarkom właścicielom firmy Mercedes Benz z Ociąża za przekazanie środków na nagrody i organizację konkursu. To ogromne wsparcie dla naszej szkoły i motywacja do planowania kolejnych edycji konkursu.

Beata Michalska

Agata Pawlaczyk - Wieczorek

Galeria Zdjęć