Piątek, 23.7.2021
Imieniny: Bogna / Brygida

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

Dyrektor Szkoły im. Polskich Noblistów

  W dniach od 7 do 14 czerwca uczniowie klasy czwartej oraz kilkoro uczniów klas trzecich brało udział w międzynarodowej olimpiadzie informatycznej Accelium. Rywalizowały w niej ze sobą szkoły podstawowe i ich uczniowie z całego świata m.in.: z Izraela, Rumuni, Indii, Nigerii, USA, Kanady! Rywalizacja polega na rozwiązywaniu wyzwań w komputerowych grach logiczno-strategicznych.

  Uczennice Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach zostały laureatkami VIII edycji Powiatowego Konkursu POETYCKA WIOSNA. W kategorii klas V-VI drugie miejsce zajęła Nela Jurek z klasy VI b, a w kategorii VII – VIII na trzecim miejscu uplasowała się Iga Ciupka z klasy VII a. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów z terenu naszego powiatu, dlatego  miejsca na podium mają szczególną wartość.

W tym roku minęło 230 lat od uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. To niezwykłe wydarzenie

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Co to oznacza?

Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez Internet, nie spisały się na infolinii ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym.

Strony

Galeria Zdjęć