Czwartek, 4.7.2024
Imieniny: Elżbieta / Jacek / Józef

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

  Mimo iż wakacje za pasem, uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach nadal sięgają po laury w konkursach polonistycznych na różnym szczeblu. Niedawno Aleksandra Machlańska z klasy II b została nagrodzona w XVII Wielkopolskim Konkursie Dziennikarskim, którego rozstrzygnięcie miało miejsce w Poznaniu. Zadanie konkursowe pod hasłem „Zaproś Gwiazdę” polegało na napisaniu pracy: Kogo ze znanych ludzi zaprosiłbyś  do swojego miasta i dlaczego?

   19 maja 24-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami uczestniczyła w Warszawskich Targach Książki, które po raz pierwszy odbyły się na Stadionie Narodowym. Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą wydawniczą. Wystawcy przygotowali szereg atrakcji: odczyty, warsztaty, pogadanki, pokazy multimedialne. Oprócz nowości  można było obejrzeć stare książki z lat 30-tych i 40-tych ubiegłego stulecia.

   1 września 2015 roku uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta msza święta

3 września nowy rok szkolny 2012/2013 z uśmiechem na twarzy rozpoczęło 381 uczniów naszego gimnazjum.

Wszystkich zgromadzonych, a w szczególności nowych kolegów i koleżanki z klas pierwszych  serdecznie powitała dyrektor pani Teresa Kiełbik, która życzyła uczniom i nauczycielom wielu sukcesów i pomyślności. 

Galeria Zdjęć