Saturday, 24.2.2024
Imieniny: Marek / Bogusz / Maciej

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

Wydarzenia przedszkolne 2023/2024

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wydarzenia przedszkolne 2023/2024


KONKURS PLASTYCZNY

NASI PRZYJACIELE – kot i pies

Dnia 9 lutego 2024, odbyło się podsumowanie Przedszkolnego Konkursu Plastycznego   pt. „Nasi przyjaciele kot i Pies”. Warunkiem wzięcia w nim udziału było wykonanie pracy plastycznej, płaską techniką przedstawiającą kota lub psa. Celem konkursu było nie tylko rozwijanie zdolności plastycznych, ale przede wszystkim podkreślenie ich  znaczenia  w  życiu  dzieci i dorosłych .Wśród wielu prac trudno było wybrać najlepsze, ponieważ dzieci wykazały się dużą inwencją , pomysłowością oraz talentem. W drodze głosowania wyłoniono 12 laureatów  i sporo wyróżnień. Każdy otrzymał dyplom i upominek, wręczony przez Panią Dyrektor przedszkola Agnieszkę Jaźwiec. Przyniesione prace zostaną przekazane do schroniska w Wysocku Wielkim i będą umilać czas zwierzętom w kojcach.
GRATULUJEMY!!!


BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

W dniu 31.01.2024r. odbył się wielki Bal Karnawałowy.Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W balu uczestniczyły wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Wystrój sali gimnastycznej wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna . Przebierańcy świetnie się bawili w towarzystwie naszej maskotki Sowy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku udaliśmy się na mały poczęstunek do swoich sal przedszkolnych. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok. Dzień Babci i Dziadka

Dla wielu z nas babcia i dziadek to najbliższe i najważniejsze osoby w życiu. Nic zatem dziwnego, że daty 21 i 22 stycznia są w naszym kalendarzu niezwykle istotne. Święta te to także doskonała okazja, aby okazać ukochanym dziadkom miłość i docenić ich wieloletnią troskę. Wiersze, tańce i piosenki stały się wzruszającą laurką dla wszystkich zgromadzonych w przedszkolu gości. To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.


 
Przedszkolaki – Wolontariusze

                Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała również w naszym przedszkolu. Dzieci z najstarszych  grup wcieliły się w rolę wolontariuszy i w piątek poprzedzający Wielki Finał zbierały pieniądze dla osób z chorobami płuc po pandemii. Przedszkolaki wzięły także udział z Wielkim Finale WOŚP w niedzielę i wystąpiły na dużej scenie, umilając czas uczestnikom licytacji fantów na cele charytatywne. 


Zbiórka książek dla Fundacji Zaczytani.org.

W dniach 1-18 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu zbiórka książek dla Fundacji Zaczytani.org. Celem akcji było popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, zwiększenie dostępu do literatury w lokalnych placówkach, a także zachęcanie społeczności do dzielenia się przeczytanymi książkami. Zebraliśmy łącznie 268 książek dla dzieci i dorosłych. Książki te zasilą Zaczytaną Bibliotekę w miejskim  szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły tą wartościową inicjatywę.
WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W KLUBIE SIENIORA 

                We wtorek 11 grudnia dzieci z grupy Sówki odwiedziły Seniorów ze świątecznymi życzeniami i słodkimi piernikami, które same ozdabiały. Międzypokoleniowe spotkanie sprawiło obu stronom wiele radości. Było wspólne kolędowanie i dzielenie się słodkościami. Dziękujemy Seniorom za miłe przyjęcie i życzymy wielu radosnych chwil przeżytych w zdrowiu wśród najbliższych.WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada dzieci uczyły się piosenek i wierszyków dla upragnionego gościa. Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały Świętego Mikołaja, zadając ciągle te same pytania:  Czy dzisiaj przyjdzie Św. Mikołaj? o której będzie Mikołaj? , bo przecież wczoraj padał śnieg, aby Święty Mikołaj mógł przyjechać swoim magicznymi saniami ciągniętymi przez renifery. Nasz ulubiony święty o nikim nie zapomniał.

TEATRZYK 

SERCE BAŁWANKA

Po raz kolejny gościliśmy w  naszym przedszkolu aktorów Teatru Młodego Widza " Włóczykij" .W tym roku bawili nas  przedstawieniem ,,Serce bałwanka”. Ciekawa i zabawna opowieść o przygodach tytułowego bohatera przypomniała dzieciom o ogromnym znaczeniu takich wartości, jak: prawda, dobro i życzliwość.
Pasowania na Przedszkolaka

30 listopada oraz 1 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Podczas krótkiej części artystycznej dzieci z grup Pszczółki i Biedronki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w sali, pomagać kolegom, przychodzić do przedszkola z uśmiechem, słuchać pani. Następnie nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia przedszkolaka ołówkiem przez Panią Dyrektor. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz drobny upominek.Dzień Pluszowego Misia

25 listopada nie jest przypadkową datą. To właśnie tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny .Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych celebrowały to święto uczestnicząc w zajęciach tematycznych oraz biorąc udział w przedstawieniu Złotowłosa i Trzy Misie. W role głównych bohaterów wcieliły się nauczycielki przedszkola ,bawiąc naszą młodą choć wymagającą publiczność.
BAJKI DZIECIOM - SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM POETĄ

 Nasze przedszkolaki z grup starszych wzięły udział w spotkaniu autorskim z Panem Poetą, które było realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pisarz zabrał dzieci w kolorową podróż do Krainy swych bajek „Kaczka co przebrała miarkę”, „Kura co tyła na diecie”, „Paw co ogon miał z przyjaźni”. Oprócz zmienionego głosu poeta wykorzystywał do zabaw pacynki. Najmłodsi z zaangażowaniem wzięli udział w zabawach wokół morału płynącego z każdej historii. Miła atmosfera, kolorowe balony, falujące morze wprawiły dzieci w radosny nastrój. Wiele radości sprawiło dzieciom przebieranie się w rzeczy, w które przebiera się bohaterka książki- kaczka. Było to prawdziwe literackie show promujące czytelnictwo a dzieci wyszły ze spotkania pełne pozytywnych wrażeń i emocji. To spotkanie z pewnością wszyscy zapamiętają na długo.

 
Pożegnanie Jesieni w przedszkolu 

            W czwartek 23 listopada w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski „Pożegnanie Jesieni”.wszystkie grupy wystąpiły, recytując wiersze o tematyce jesiennej. Dzieci były ubrane w stroje o jesiennych kolorach i wyposażone w różne jesienne rekwizyty, co jeszcze bardziej nadało jesiennej aury i nastroju jesiennego. Atmosfera były miła, radosna i kolorowa.  Na koniec, po wszystkich występach, pani wicedyrektor rozdała małym aktorom dyplomy i prezenty w postaci książek. W ten sposób przedszkolaki pożegnały jesień i dały do zrozumienia, że czekają już na białą zimę.

 

           
Patriotyzm nie polega na przekrzykiwaniu się kto Polskę bardziej kocha.

Rzecz w tym, aby po cichu, z zaciętymi zębami, nieco pochylonym karkiem, ale z podniesioną głową żyć w niej i nie uciekać.”

Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec”


Jak co roku w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona na celu kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych: godła, flagi i hymnu oraz pielęgnowanie polskiej kultury  i tradycji. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo, by podkreślić rangę uroczystości i świętować ten wspaniały, wyjątkowy dzień.  Grupy dzieci 5-letnich „Sówki” i „Żabki” przygotowały montaż słowno- muzyczny, który pozwolił w prosty, przystępny sposób zachęcić dzieci do poznawania historii Polski i rozwijania postaw patriotycznych. Przedszkolaki z zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki o charakterze patriotycznym.Na zakończenie uroczystości cała społeczność przedszkolna odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.  Była to podniosła i piękna uroczystość.
WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY " ILUSTRACJA DO WIERSZA ULUBIONEGO AUTORA"

ZORGANIOWANY W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

Zapewne każdy z nas ma swój ulubiony wiersz oraz ulubionego bohatera. Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie wewnątrzprzedszkolnym pt. „ Ilustracja do wiersza ulubionego autora". Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie, poradziły sobie z zadaniem bardzo dobrze. Prace były starannie wykonane, kolorowe. Przedstawiały wielu różnych bohaterów z literatury. Zaangażowanie dzieci oraz rodziców w wykonanie prac podczas wspólnego tworzenia była godna podziwu i pochwały.Efekty współpracy dzieci można zobaczyć na wystawie zorganizowanej w holu przedszkola.Wszytkom dzieciom gratulujemy pomysłowości, zaangażowania i kreatywności.Prace dzieci doceniła Pani dyrektor Agnieszka Jaźwiec, która wszystkim uczestnikom konkursu wręczyła dyplomy oraz nagrody książkowe.DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZYM PRZEDSZKOLU

 Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować w tym dniu, swoim ukochanym  paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy oraz smaczne posiłki.Słowa tych podziękowań zawarte były w wierszach, piosenkach i tańcach, przygotowanych przez dzieci z grup starszych. Za ciekawy i udany  występ przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Przedszkolaki, które tego dnia wyglądały bardzo elegancko i od rana wręczały swoim paniom kwiatki i laurki, po oficjalnej części złożyły wspólnie życzenia w postaci wierszyka:

„Naszym Paniom dziś składamy słoneczne życzenia:
zdrowia, szczęścia i radości, i marzeń spełnienia…”ZBIÓRKA KASZTANÓW DLA KAROLKA JUSZCZAKA

Nasze przedszkole po raz kolejny włączyło się do akcji charytatywnej, której celem jest zbiórka kasztanów dla Karolka, chorego na SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Podczas wycieczki na stadion miejski zebraliśmy dużą ilość tych pięknych , jesiennych darów. Dziękujemy Rodzicom za włączenie się do akcji. Akcje charytatywne kształtują w  dzieciach  wrażliwość emocjonalną oraz umiejętność dzielenia się z potrzebującymi. Warto już od najmłodszych lat budzić w dzieciach chęć pomocy drugiemu człowiekowi!ŚWIĘTO DRZEWA- SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNIK

"Jesienne drzewa kolorami się mienią: brązem, żółcią i czerwienią"

10 października obchodzimy w Polsce "Święto Drzewa". Nasze przedszkole rownież swiętowało. We wszystkich grupach wiekowych przeprowadzone zostały zajęcia związane z tematyką drzew, ich budowy, znaczenia dla człowieka, zwierząt i przyrody.Gościliśmy również Panią Leśnik Klaudie Chechelską, która opowiedziała o swojej pracy. O tym jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Zwieńczeniem tego spotkania było wspólne zasadzenie dwóch drzew w ogrodzie. Głównym celem tego święta było zainspirowanie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych, kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec przyrody oraz poszerzenie zasobu wiadomości na temat środowiska przyrodniczego.

Dzień Przedszkolaka

W środę 20 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły swoje święto. Maluszki z grup Pszczółki i Biedronki oglądały inscenizację bajki "Czerwony Kapturek" w wykonaniu pań nauczycielek. Dzieci z grupy Żabki wybrały się na wycieczkę do Skate Parku, gdzie bawiły się na placu zabaw. Po zabawie odpoczywały podczas wspólnego pikniku. Dzieci z grup Zajączki i Sówki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego. Przedszkolaki mogły obejrzeć i pogłaskać zwierzęta, uczestniczyły w grach, zabawach oraz wykopkach ziemniaków. Wszystko zwieńczył wspólny posiłek na świeżym powietrzu. Nasze starszaki - Motyle i Jeżyki wybrały się na wycieczkę do Gołuchowa. Było wiele atrakcji, zwiedzanie parku, lekcja w Muzeum Leśnictwa oraz zwiedzanie zagrody zwierząt. Wspaniałą niespodzianką okazały się lody. Dzieci wróciły do przedszkola w bardzo dobrych humorach, uśmiechnięte i zadowolone.Sprzątanie świata łączy ludzi !

   W dniu 22 września  dzieci z przedszkola już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegorocznej 30 edycji programu przyświecało hasło: ”Sprzątanie świata łączy ludzi!”. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie. Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu.Pogoda dopisała. Dzięki zacięciu i aktywnej postawie  udało się zebrać sporo  śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników. Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.


Archiwum 2022/2023

Galeria Zdjęć