Wtorek, 5.12.2023
Imieniny: Bartosz / Norbert / Sabina

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

„Język giętki, nerwy ze stali i pamięć na medal!”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni w powiatowych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego, które miały miejsce 11 października w III LO w Ostrowie Wielkopolskim. Na jedenaścioro startujących nasza czwórka stanęła na wszystkich stopniach podium. I miejsce zajął Nikodem Babula z klasy VII a, II miejsce ex aequo Magdalena Grobarek z IV b i III miejsce ex aequo Sofiia Morozova z IV b i Wiktoria Szewczyk z V b. Komisja wielokrotnie podkreślała, iż są to zmagania o bardzo dużym stopniu trudności, wymagające talentu, ale także ogromnej pracy i samodyscypliny. Laureaci mówili o Fryderyku Szopenie, nieszczęśliwej miłości Elizy Radziwiłłówny oraz o atrakcjach Kalisza i Poznania, nie obyło się bez ciętych ripost i żartobliwych przerywników, bardzo docenianych przez jurorki. Wszystkie teksty musiały trwać pięć minut z trzydziestosekundową tolerancją.
     Natomiast 21 października w Poznaniu  odbył się etap wojewódzki konkursu, będący eliminacją do zmagań ogólnopolskich w Legnicy. I tutaj, jeśli chodzi o wynik końcowy, zbyt wiele się nie zmieniło. Po dwóch wystąpieniach pięcio i siedmiominutowym, gdyż takie są założenia regulaminowe, klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I miejsce Nikodem Babula,
II miejsce Wiktoria Szewczyk, III miejsce Sofiia Morozova, IV miejsce Magdalena Grobarek. Dwoje laureatów z pierwszego i drugiego miejsca wywalczyło prawo startu w konkursie na szczeblu ogólnopolskim.  Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach sięgają w konkursie krasomówczym po najwyższe laury w województwie. Każdy, kto choć raz zmierzy się w tej dyscyplinie z długim tekstem, a przede wszystkim z samym sobą powie, że tu potrzebne są: giętki język, pamięć na medal, nerwy ze stali no i oczywiście trochę szczęścia. Tego ostatniego z całego serca życzymy Wiktorii i Nikodemowi, którzy już w listopadzie staną na pięknej scenie w Legnicy, mamy nadzieję, że będzie do dla nich niezapomniana lekcja języka polskiego.
Z uczniami pracują  polonistki Dorota Bukowska i Agata Pawlaczyk-Wieczorek.

Agata Pawlaczyk-Wieczorek

Galeria Zdjęć