Piątek, 18.10.2019
Imieniny: Hanna / Julian / Łukasz

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

Wykaz najważniejszych sukcesów uczniowskich 2013-2019

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

PRZEDMIOTY HUMANISTYCZNE

Rok szkolny: 2018/2019

Laureaci VII Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego  ,,Polskie więźniarki w Ravensbruck’’: W kategorii prezentacja multimedialna: III miejsce - Bartosz Kellner,  w kategorii praca literacka: III miejsce - Zofia Jaźwiec;

Laureaci  etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego: I miejsce ex aequo:  Antonina Grabarz i Małgorzata Rybak, II miejsce ex aequo:  Dominika Myzia i Wiktoria Jarosik, III miejsce:  Kacper Szczepaniak;

Laureaci  etapu  wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego: W kategorii SP: II miejsce- Małgorzata Rybak, III miejsce- Antonina Grabarz. W kategorii: gimnazjum

I  miejsce -  Zofia Jaźwiec, III miejsce - Magdalena Nowacka

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Legnicy - 7. miejsce – Zofia Jaźwiec, Nagroda dla ,,Najmłodszego Uczestnika’’ oraz ,,Nagroda Specjalna Piotra Szymczewskiego’’ - Antonina Grabarz;

Laureaci Powiatowego V Konkursu Literackiego  ,,Najpiękniejsze miasto, moja okolica, moje marzenia’’: II miejsce -  Jean Jędrzejewski, wyróżnienia: Małgorzata Rybak, Małgorzata Ulbrych, Julia Szymczak;

Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Historycznego  ,,Ocalić od zapomnienia- patriotyzm we wspomnieniach rodzinnych’’: I miejsce -  Julia Witczak, Nagroda Organizatora - Michalina Przybyła, wyróżnienia: Zofia Jaźwiec, Michalina Budzik.

-laureaci Powiatowego Konkursu  Poetyckiego ,,Walentynkowy Wiersz Miłosny’’: II miejsce- Jean Jędrzejewski, III miejsce- Małgorzata Ulbrych, wyróżnienia: Julia  Staszczuk, Michalina Budzik

- laureaci Powiatowego  Konkursu Ortograficznego ,,Mistrz Ortografii’’: Michalina Przybyła i Weronika Kąkol

*tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Ostrowskiego- Weronika Kąkol

- laureaci Powiatowego  Konkursu Literackiego  ,,Poetycka wiosna’’: II miejsce -Jean Jędrzejewski, Wyróżnienie - Małgorzata Ulbrych

- laureaci Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "100 lat UAM": I miejsce w kategorii klas I-IV:  Nela Jurek, I miejsce w kategorii klas V-VIII: Michalina Budzik

- dyplomy wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,,Fraszka’’

W kategorii gimnazjum i kl. VIII: Dyplom za najwyższy wynik: W. Kąkol, dyplomy wyróżnienia: M. Przybyła, M. Nowacka, W. Jarosik

W kategorii klas V: Dyplom za najwyższy wynik: M.  Kąpielska, Dyplomy wyróżnienia: M. Balcerzak, E. Grzegorek, M. Kościelak, L. Mencel, N. Młynarska

 

- laureaci Rejonowego  Konkursu Plastycznego „Niepodległa”: II miejsce - A. Koch, Wyróżnienie - S. Malinowska

- laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Nad brzegiem rzeki”: I miejsce - Zuzanna Lijewska

- laureatka Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek:  II miejsce - Martyna Balcerzak

- laureaci XVIII Gminnego Konkursu Piosenki ,,Radosne nutki’’: I miejsce - Martyna Balcerzak, II miejsce -  Aleksandra Szczepaniak, Wyróżnienie - Bartosz Kozłowski.

ROK SZKOLNY  2017/2018

 - laureaci etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego ,,Nie tylko Poznańskie Koziołki’’: III miejsce - Marcelina Wdowczyk, IV miejsce - Michał Wasielewski, V miejsce w kategorii SP - Wiktoria Jarosik

- laureaci V Powiatowego  Konkursu Literackiego  ,,Najpiękniejsze miasto, moja okolica, moje marzenia’’: I miejsce - Marta Matyśkiewicz, II miejsce -  Amelia Skowrońska

- wyróżnienie w XI edycji Konkursu Poezji Pisanej i Recytowanej o Pióro Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce „100 lat wolnej Polski”: Wiktoria Jarosik

- laureatka II Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego ,,Wspominasz ciągle surową Tajgę’’: II miejsce - Klaudia Chwiłkowska

- laureaci Powiatowego Konkursu ,,Poetycka Wiosna’’: I miejsce - Jean Jędrzejewski, II miejsce ex aequo: Daria Praczyńska i Amelia Skowrońska

- laureaci V edycji Powiatowego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Wojciecha Bąka:

*  w kategorii ,, Życie zapisane w wierszu’’: I miejsce - Daria Praczyńska, wyróżnienia: Amelia Skowrońska, Marta Matyśkiewicz

* w kategorii: ,,Krzysztof Komeda Trzciński słowem malowany’’- wyróżnienia: Klaudia Chwiłkowska, Marta Matyśkiewicz

- laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego  im. Marka Brymory

,,Strofy znad Prosny’’:  I miejsce - Marcelina Wdowczyk, II miejsce - Mateusz Sośnicki

- laureaci I Gminnego Konkursu Biblijno – Literackiego: I miejsce- Oliwia Klar, II miejsce- Wiktoria Jarosik, wyróżnienie Patrona Konkursu- Oliwia Klar, wyróżnienie Dyrektora Szkoły- Julia Staszak

- laureatka Powiatowego Konkursu Literacko- Plastycznego ,,Opowiadanie , bajanie”: Weronika Kąkol

- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Cuda na kiju”: A. Koch

- IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na plakat inspirowany ideą honorowego krwiodawstwa: P. Remelska

- laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego „Bilet do Liceum Plastycznego”: II miejsce- Z. Lijewska, wyróżnienie - J. Staszczuk

- wyróżnienie w Rejonowym Konkursie Plastycznym „Orzeł biały – nasza duma”- Z. Lijewska

- laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego „Mój dom, moja rodzina”: II miejsce- A. Koch
III miejsce-  N. Młynarska,  wyróżnienie- S. Krawczyk

- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Świat dziecka”: Z. Lijewska

- laureatka Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej „Tęczowe nutki”: II miejsce-  Martyna Balcerzak

- laureat Konkursu Historycznego ,,Powstanie Wielkopolskie na południu naszego regionu’’: III miejsce Zofia Kucharska

- VIII miejsce w  Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Patria Nostra:  Szymon Krzywda, Artur Grzęda, Mateusz Sośnicki, Adrian Orzechowski.

Laureaci  etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego: I miejsce – M. Wdowczyk, III miejsce ex aequo:  N. Pawlak i M. Budzik, IV miejsce: Z. Jaźwiec.
W kategorii SP: I miejsce: W. Jarosik
Laureaci  etapu  wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego: II miejsce- Zofia Jaźwiec, III miejsce- Nikodem Pawlak, W kategorii SP III miejsce: Wiktoria Jarosik
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Legnicy- 7. miejsce na szczeblu ogólnopolskim– Nikodem Pawlak
Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Literackiego ,,Wiersz Miesiąca’’- I miejsce w edycji październikowej- Amelia Skowrońska ,,Wiersz Miesiąca’’
Laureatka Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego ,,Opowiadanie, bajanie…’’- Weronika Kąkol
Laureaci Rejonowego Konkursu Literackiego ,,Chrońmy siebie’’: III miejsce ex aequo: A. Skowrońska, K. Adamczewski. Wyróżnienia w formie publikacji: K. Gil, P. Remelska, D. Krzymińska
Laureaci  I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego ,,Nie tylko Poznańskie Koziołki’’: M. Wdowczyk, M. Wasielewski, W. Jarosik
Laureaci IV Powiatowego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Wojciecha Bąka
-w kategorii ,,Piękno zapisane w wierszu’’: I miejsce: A. Skowrońska, wyróżnienia: M. Matyśkiewicz i D. Praczyńska
 - w kategorii: ,,Krzysztof Komeda Trzciński słowem malowany’’- I miejsce: M. Nowak


 ROK SZKOLNY 2016/2017

Osiągnięcia uczniów:       

- finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego ( S. Miądowicz )

- laureaci etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego ( I miejsce: S. Tułaza, miejsce II ex aequo: M. Wdowczyk, M. Matyśkiewicz, D. Liberski )

- laureaci etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego (I miejsce: S. Tułaza,  II miejsce- M. Wdowczyk, III miejsce-D. Liberski, IV- M. Matyśkiewicz )

- Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Legnicy ( V miejsce- Marcelina Wdowczyk, Nagroda Specjalna im. Ludwika Gadzickiego - S.Tułaza, Nagroda  Specjalna Prezesa Koła Przewodników Terenowych i Sudeckich w Legnicy - D.Liberski)

- laureaci  Powiatowego  Konkursu ,,Poetyckie Listopady’’ ( II miejsce: Jean Jędrzejewski,

III miejsce: A. Skowrońska i Jakub Nowacki, wyróżnienia: M. Perz, M. Matyśkiewicz)

- laureat Powiatowego Konkursu Dziennikarskiego ,, W poszukiwaniu wartości w świecie współczesnym ( III miejsce: Z. Kucharska )

- Laureaci I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego ,, Nie tylko poznańskie koziołki ‘’ ( I miejsce: M. Wdowczyk, II miejsce: S.Tułaza, III miejsce: M. Wasilewski, V miejsce: D.Liberski ).

-Laureaci  Wielkopolskiego Konkursu Literackiego PCK ( II miejsce: Z. Kucharska oraz V w kategorii opowiadanie: S. Guźniczak.)

- Laureaci Powiatowego Konkursu Fotograficzno-Plastycznego ,,Codzienność, która zaskakuje, bawi, zadziwia. Miejsce, przestrzenie, wydarzenia godne utrwalenia w fotografii i rysunku’’ ( III miejsce: S. Guźniczak, IV miejsce:  K. Budzik, wyróżnienia: P. Remelska, K. Chwiłkowska, Z. Lijewska )

-laureaci  Powiatowego Konkursu Literackiego ,,Walentynkowy Wiersz Miłosny’’: I miejsce A. Skowrońska, II miejsce: A. Florczak, III miejsce: Jean Jędrzejewski

-laureat Powiatowego  Konkursu Ortograficznego ,, Mistrz Ortografii’: Weronika Kąkol.

-laureaci  II Konkursu Literackiego ,, Najpiękniejsze miasto, moja okolica, moja marzenia’’ (Grand Prix- Agata Florczak, I miejsce: Barbara Ulbrych, wyróżnienie: Jakub Nowacki )

- laureaci Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Fryderyka Chopina ( W kategorii wiersz inspirowany twórczością pianisty: I miejsce ex aequo: Żaneta Turska i Barbara Ulbrych, III miejsce: Amelia Skowrońska, wyróżnienie: Daria Praczyńska. W kategorii wiersz wolny:  I miejsce: Paulina Gil.)

- laureaci Powiatowego Konkursu ,,Poetycka Wiosna’’ ( I miejsce: Agata Florczak, III miejsce: Amelia Skowrońska, wyróżnienia:  Daria Praczyńska, Jakub Nowacki )

- laureaci etapu finałowego IV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego ,,Nie tylko poznańskie koziołki’’ ( I miejsce: Michał Wasilewski, II miejsce i nagroda publiczności: Sara Tułaza, III miejsce: Marcelina Wdowczyk, V miejsce: Dawid Liberski.)

 - laureaci VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Siatkówka – sport co łączy, a nie dzieli.’’ (  I miejsce: Gabriela Jabłońska,  II miejsce: Marta Matyśkiewicz )

 - laureaci XI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisława Czernika ( I miejsce: Amelia Skowrońska, II miejsca: Marta Matyśkiewicz, wyróżnienie: Agata Florczak )

- laureat Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce ( III miejsce: Daria Praczyńska )

- laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Plastycznego ,,Historia malowana’’ ( Zuzanna Lijewska )

- laureaci Rejonowego Konkursu Plastyczno – Fotograficznego  „Codzienność, która zaskakuje, bawi, zadziwia  ( III miejsce: Sandra Guźniczak, wyróżnienia: Kinga Budzik,            Zuzanna Lijewska, Klaudia Chwiłkowska, Paulina Remelska )

- laureaci Rejonowego Konkursu Plastycznego  „Bilet do LP” ( Sandra Guźniczak, Kacper Jakubowski )

- laureaci Powiatowego Konkursu Fotograficznego  „Dynamiczny Ostrów”  ( Julia Marciniak, Paulina Remelska, Kinga Budzik ).

ROK SZKOLNY 2015/2016

Osiągnięcia uczniów:       

- laureaci etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego (I miejsce- Szymon Kubiak, II miejsce-Mateusz Paczkowski, III miejsce-Gabriela Maciak)

- Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego (III miejsce - Szymon Kubiak oraz Nagroda Kuratora Rzeszowskiego)

- wyróżnienie w  Powiatowym Konkursie ,,Poetyckie Listopady’’ (Agata Grzeszczyk)

- laureaci Powiatowego  Konkursu Dziennikarskiego dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych (I miejsce ex aequo: Milena Sobczak, Aleksandra Machlańska)

- laureat Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Obcej w Przekładzie na Język Polski (II miejsce: Sara Tułaza )

- laureaci Powiatowego Konkursu Wiedzy o K. K. Baczyńskim  (II miejsce:Wiktoria Gaszczyńska, Milena Sobczak, III miejsce: Julia Mroczkowska, Sara Miądowicz )

- Zakwalifikowanie się do ścisłego finału czworga najlepszych uczniów Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego ,,Nie tylko poznańskie koziołki” (Gabriela Jabłońska, Dawid Walkowiak, Piotr Machlański, Szymon Kubiak )

-laureaci Powiatowego Konkursu Literackiego ,,Walentynkowy Wiersz Miłosny’’-

( I miejsce: T. Strzyż, II miejsce: A. Florczak)

- Laureat Powiatowego Międzygminnego Konkursu Ortograficznego ,,Mistrz Ortografii’’ (Nikodem Wojdziak)

- laureaci II Konkursu Literackiego ,,Najpiękniejsze miasto, moja okolica, moja marzenia’’

(I miejsce: A. Skowrońska, wyróżnienia: G. Maciak, W. Gaszczyńska, J. Olejniczak)

- laureaci Powiatowego Konkursu Wiedzy o ,,Panu Tadeuszu ‘’(I miejsce: D. Praczyńska

II miejsce: M. Sobczak, III miejsce: J. Sulewska )

- laureaci Powiatowego Konkursu Filmowego  ,,Nad Soplicowem słońce weszło’’ (I miejsce: Szymon Kubiak, III miejsce: M. Matyśkiewicz i M. Wdowczyk )

-laureat i finaliści III Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego ,,Nie tylko poznańskie koziołki’’(II miejsce: Sz. Kubiak, finaliści: G. Jabłońska, P. Machlański, D. Walkowiak )

- laureaci Powiatowego Konkursu ,, Poetycka Wiosna’’- (II miejsce: A. Skowrońska

III miejsce: D. Praczyńska, wyróżnienia: J. Olejniczak, J. Nowacki)

- laureaci Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Filozoficznego (I miejsce: A. Skowrońska

III miejsce: M. Matyśkiewicz, wyróżnienia: D. Praczyńska i J. Olejniczak)

- laureat II Przeglądu Młodzieżowej Twórczości ,,Wyobraźnia zapisana w wierszu’’ (II miejsce: R. Łuczak)

- Wyróżnienie w  II Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym ,,Przysłowia łacińskie w obiektywie”( S. Grzesiak)

- laureat Ogólnopolskiego Turnieju Poetyckiego ,,O Koronę Wierzbową’’ w ramach XX Lednickiej Wiosny Poetyckiej ( wyróżnienie: A. Skowrońska)

- laureat Wielkopolskiego Konkursu Dziennikarskiego „Zaproś Gwiazdę” (Aleksandra Machlańska - wyróżnienie)

- laureat etapu rejonowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce (D. Praczyńska )

- laureat Powiatowego Konkursu Historycznego ,,My z Napoleonem, Napoleon z nami’’

(I miejsce: Kacper Woźniak)

- Wyróżnienie  w Wojewódzkim Konkursie  ,,Chrzest Polski 966-2016’’  (Paulina Kosowska)

- laureat Wojewódzkiego Konkursu ,,Konstytucja 3 Maja w Ocenie Dzisiejszej Młodzieży’’(II miejsce: Paulina Kosowska )

- laureat Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł  (Iga Woźniak)

- wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literacko – Fotograficzno – Plastycznym „Małe Konfrontacje” (Agata Florczak, Marcin Adamski )

-laureat Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016”  (II miejsce: Marcin Adamski).

ROK SZKOLNY 2014/2015

Osiągnięcia uczniów:

- laureaci Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego ( I miejsce: Małgorzata Kałuża, II miejsce: Natalia Strzyż, IV miejsce i tytuł laureatów: Oliwia Wachna i Bartosz Fabiszczak )

- laureat Wojewódzkiego Turnieju Białych Piór  ( I miejsce: Oliwia Wachna )

- finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego ( Bartosz Fabiszczak )

- laureaci etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego ( I miejsce-Patryk Drzewicki, II miejsce-Arkadiusz Grzęda, III- Dawid Okoniewski )

- Laureaci i finaliści etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

( I miejsce- Sz. Kubiak, III- P. Drzewiecki, finaliści: A. Grzęda i D. Okoniewski)

- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym ( Szymon Kubiak )

- laureaci Rejonowego Konkursu Filmowego ( ex aequo: gr. I. B. Fabiszczak, M. Bartoś, M. Madajka; gr. II A. Nowak, K. Karbowska, M. Balicka, W. Wojcieszak )

- laureat  Powiatowego Konkursu ,,Poetyckie Listopady’’ ( II miejsce: Maria Chenczke)

- Nagroda specjalna Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży (Dawid Okoniewski i Oliwia Wachna)

- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Literackim ,, Opowiadanie, bajanie…’’ – Tomasz Strzyż

- laureat gminny Powiatowego Konkursu ,, Jak dobrze znam swoją gminę’’ ( Natalia Strzyż )

- laureaci Konkursu Literackiego i Plastycznego Ogólnopolskiej Kampanii ,, Zachowaj trzeźwy umysł’’ ( Aleksandra Kołodziejek i Urszula Światła)

- laureaci  Powiatowego Międzyszkolnego  Konkursu Wiedzy o K. K. Baczyńskim i Jego Twórczości ( I miejsce )

- laureaci Powiatowego  Międzygminnego Konkursu Ortograficznego  ,, Mistrz Ortografii’’  (Natalia Strzyż, Nikodem Wojdziak )

- laureat i dwa wyróżnienia w   II Międzyszkolnym   Konkursie Literackim ,, Najpiękniejsze miasto, moja okolica, moja marzenia’’  (I miejsce: O. Wachna, Wyróżnienia: S. Kaczmarek, A. Grzeszczyk)

- laureat Międzyszkolnego  Konkursu Poetyckiego  im. Fryderyka Chopina ( I miejsce: Oliwia Wachna )

- wyróżnienie w  Powiatowym Konkursie  ,, Poetycka Wiosna’’ ( Oliwia Wachna )

- laureat Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Filozoficznego ( II miejsce: Anita Stępniak )

- laureat  XIV Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Fotograficzno-Plastycznego  ,, Małe  Konfrontacje’ 2015’ ( ,, Złota dziesiątka prac ‘’)

- laureaci II Przeglądu Młodzieżowej Twórczości ,,Wyobraźnia zapisana w wierszu ‘’

 ( I miejsce: W. Chwiłkowska, III miejsce- O. Wachna, wyróżnienie: A. Grzeszczyk)

- wyróżnienie w Konkursie Bilet do LP „Światło i cień w martwej naturze” ( Mateusz Frąszczak )

- laureat Konkursu Wiedzy o Sztuce  ( III miejsce: Natalia Strzyż )

- XV Przegląd Amatorskiej Twórczości Dzieci  i Młodzieży Powiatu Ostrowskiego o Puchar Starosty Ostrowskiego ( I miejsce )

- finalistka XXVII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (Natalia Strzyż)

ROK SZKOLNY 2013/2014

* laureaci etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego: I, II i III miejsce

(I miejsce –P. Drzewiecki, II miejsce- A. Nowak i K. Karbowska, III miejsce – S. Majerz)

* laureaci etapu wojewódzkiego  Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego: I, II i III miejsce (I miejsce- S. Majerz, II – P. Drzewiecki, III – A. Nowak, IV – K. Karbowska)

*finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego: Oliwia Wachna

* laureaci I Kaliskiego Konkursu Recytatorskiego ,, 100-lecie Urodzin Wandy Karczewskiej’’- II, III miejsce i wyróżnienie ( II miejsce -O. Wachna, III miejsce – A. Nowak, Wyróżnienie – K. Karbowska )

* laureat i dwie finalistki II Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej ,, Na moich ustach zawsze jego chwała’’ – ( Finalistki: Weronika Wawrzyniak i Natalia Ulichnowska

Laureat wojewódzki: Arkadiusz Grzęda )

* laureaci Diecezjalnego Konkursu Literackiego ,,Jan Paweł II – przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę’’: ( dwa wyróżnienia: Oliwia Wachna i Małgorzata Kałuża )

* laureaci Powiatowego Konkursu Literackiego ,, Walentynkowy Wiersz Miłosny’’-

(  III miejsce: Oliwia Wachna )

* laureat Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Fryderyka Chopina (I miejsce: Oliwia Wachna , III miejsce– Aleksandra Kukułka )

* laureat XIII Rejonowego Przeglądu Monodramów  ( Wyróżnienie: Sebastian Pawlak )

*laureat Międzyszkolnego Konkursu Małych Form Scenicznych  ( II miejsce: Arkadiusz Grzęda )

* laureaci Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o K. K. Baczyńskim i Jego Twórczości- II miejsce : Weronika Wawrzyniak, Patryk Drzewiecki

* laureat Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego  Poezji Patriotycznej- wyróżnienie: Weronika Wawrzyniak

* laureat Międzyszkolnego Konkursu ,, Poetycka Wiosna’’ (I miejsce: Aleksandra Kukułka i Wiktoria Stawska, III miejsce– Oliwia Wachna )

* laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego ,, Nie tylko poznańskie koziołki’’-

( I miejsce: Patryk Drzewiecki, Finalistka: Sara Majerz )

* laureat Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Filozoficznego  (I miejsce: Oliwia Wachna)

* laureaci III Rejonowego Kaliskiego Konkursu Literackiego ,, Na Jednej Ziemi’’ –

 I miejsce: Marcin Bartoś, III miejsce– Arkadiusz Grzęda

* laureat Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej ,, Młodzi w hołdzie błogosławionemu Janowi Pawłowi II’’ –  wyróżnienie: Arkadiusz Grzęda z towarzyszeniem szkolnego zespołu muzycznego.

ROK SZKOLNY 2012/2013

* laureaci etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego: I, II i III miejsce

(  I miejsce – Ewelina Pietraszek, II miejsce – Aleksandra Nowak, III miejsce – Katarzyna Karbowska i Patryk Drzewiecki )

* laureaci etapu wojewódzkiego  Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego: I, II i III miejsce  (I miejsce – Katarzyna Karbowska, II miejsce – Patryk Drzewiecki, III miejsce – Ewelina Pietraszek, IV miejsce – Aleksandra Nowak )

* laureaci Wojewódzkiego  Konkursu Krasomówczego  Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania im. Cyryla Ratajskiego  - I i III miejsce ( I miejsce – Sara Stawska, III miejsce – Patryk Drzewiecki i Aleksandra Nowak )

* laureaci Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,, Mistrz Ortografii ‘’ ( Aleksandra Bodylska  i Oliwia Wachna )

* laureaci VII Powiatowego  Konkursu Wiedzy o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim i Jego Twórczości

( II miejsce: Gabriela Stasiak i Krzysztof Woźniak  w kategorii wiedza oraz Oliwia Wachna  w kategorii recytacja )

*laureat Powiatowego Konkursu Poetyckiego  ,,Walentynkowy  Wiersz Miłosny’’- II miejsce w kategorii młodzież – Oliwia Wachna

*laureaci III Konkursu Poetyckiego im. Fryderyka Chopina -  II miejsce - Oliwia Wachna,

III miejsce: Wiktoria Stawska

*laureaci I Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego ,, Nie tylko poznańskie koziołki ‘’-

II miejsce – Patryk Drzewiecki, III miejsce – Sara Majerz, Nagroda Przewodniczącego Rady Miasta Poznania i Nagroda Organizatorów – Aleksandra Nowak

*laureaci Powiatowego Konkursu Dziennikarskiego ,, Ostrów na Plus, Ostrów na Minus ‘’-

 II miejsce-Krzysztof Woźniak , III miejsce: Oliwia Wachna

* finalistki I Wielkopolskiego  Konkursu Poezji Patriotycznej ,, Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród ‘’: Małgorzata Kałuża, Wiktoria Ogrodowicz i Weronika Wawrzyniak

* wyróżnienie w XII Rejonowych Prezentacjach Monodramów  - Oliwia Wachna, Aleksandra Nowak

* laureaci Międzyszkolnego Konkurs Poetyckiego ,, Poetycka Wiosna ‘’ - III miejsce: Wiktoria Stawska, wyróżnienie: Małgorzata Kałuża

* Wyróżnienie w XIII Spotkaniach Teatralnych- Oliwia Wachna

*Nagroda Burmistrza w  II Międzygminnych Prezentacjach Krasomówczych w Gwarze Południowej Wielkopolski - Arkadiusz Grzęda

*laureaci Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego o Tematyce Filozoficznej  (I miejsce: Oliwia Wachna, wyróżnienie: Małgorzata Kałuża)

*laureaci  Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Romantycznej-   II miejsce: Weronika Wawrzyniak i Oliwia Wachna

*laureaci Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Pisma Świętego- I miejsce: Katarzyna Karbowska, II miejsce: Maria Chenczke

*laureaci  Powiatowego Konkursu Literackiego ,, Super Książka ‘’ I miejsce: Wiktoria Stawska, III miejsce: Oliwia Wachna, wyróżnienie: Aleksandra Bodylska

* Laureat Religijnego  Konkursu Poetyckiego   ,,Cysterskie Strofy ‘’pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego pana Marka Woźniaka-Oliwia Wachna

* Laureat Rejonowego Konkursu Plastycznego ,,Za linią horyzontów’’ ( Natalia Mazur )

* Laureat Rejonowego Konkursu Wiedzy o Sztuce ( I miejsce: Agata Woźniak )

ZESPÓŁ HUMANISTÓW

,,Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada.’’

                                                                       Stanisław Staszic

JĘZYKI OBCE

JĘZYK ANGIELSKI

Rok 2014/2015

Laureat IV Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego VADEMECUM - Konrad Stepniak 

Rok 2015/2016

– zakwalifikowanie się ucznia do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego- Nikodem Wojdziak 

 -Monika Braun, Hubert Michalak, Aleksandra Machlańska (jako drużyna)-Międzyszkolny Konkursu dla Szkół Gimnazjalnych organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. J Gniazdowskiego w Ostrowie Wlkp „Angielski w biznesie”

LAUREACI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU NA KARTKĘ  ŚWIĄTECZĄ Z ŻYCZENIAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM LUB NIEMIECKIM

Rok 2016

Gabriela Kubisiak-Gimnazjum im. Polskich Noblistów- I miejsce

Julia Staszczuk- Gimnazjum im. Polskich Noblistów- II miejsce

Zofia Kucharska-II Gimnazjum im. Polskich Noblistów- III miejsce

 Rok 2015  

Marcin Adamski I miejsce 

 Rok 2014 

Marcin Adamski I miejsce 

Maria Chenczke II miejsce 

JĘZYK NIEMIECKI

2012/2013

 zakwalifikowanie się ucznia do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego- Rafał Worsztynowicz

 I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezja Niemiecka w przełożeniu na język polski- Sara Tułaza


PRZEDMIOTY MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZE

Rok 2016/2017

Wojewódzki  Konkurs  ,, Nasz pomysł na ochronę środowiska – II edycja”  nagroda główna- zespół : Izabela Michalska, Nikola Rybarczyk, Julia Świątek

Wojewódzki Konkurs Chemiczny – etap rejonowy  Paulina Kosowska

IV Igrzyska Wiedzy i Umiejętności Konkurs Matematyczny  MatLoGim – I miejsce Julia Mroczkowska

Powiatowy Konkurs z przedmiotów przyrodniczych „ Zjednoczone siły natury” – II miejsce Paulina Kosowska, nagroda specjalna Agata Florczak

Konkurs dla gimnazjalistów województwa wielkopolskiego  pt„ Nasz pomysł na ochronę środowiska”- I edycjaochrona powietrza -  III wyróżnienie Kinga Budzik , Sandra Guźniczak  i Wiktor Budzik

Rok 2015/2016

Wojewódzki Konkurs Biologiczny –  Dawid Okoniewski etap wojewódzki

Wojewódzki Konkurs Fizyczny – finalista Szymon Kubiak

Powiatowy Konkurs Biologiczno – chemiczny  - III miejsce Dawid Okoniewski

Powiatowy Konkurs Geograficzny   „ Ameryka Północna” – II miejsce Dawid Okoniewski

Powiatowy Konkurs z przedmiotów przyrodniczych „ Zjednoczone siły natury” – I miejsce Dawid Okoniewski

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny  - III miejsce Dawid Okoniewski

Powiatowym konkursie informatycznym CYBORG  - III miejsce  Nikodem Wojdziak, wyróżnienie Jakub Wojdziak

Rok 2014/2015

Wojewódzki Konkurs Chemiczny – etap rejonowy 

Wojewódzki Konkurs Biologiczny – etap rejonowy

Wojewódzki Konkurs Fizyczny – finalista

Konkurs informatyczny CYBORG  - powiatowy „ Komputer – życie bez barier i granic”  - III miejsce

Nikodem Wojdziak, wyróżnienie Arkadiusz Grzęda

Wojewódzki konkurs na prezentację multimedialną „ Oddając Krew Ratujesz Życie” – III miejsce  Natalia Strzyż , wyróżnienia  Monika Braun, Arkadiusz Grzęda,  Kinga Marczak

Powiatowy Konkurs Geograficzny „ Afryka kontynentem kontrastów” – I miejsce Dawid Okoniewski

Finaliści konkursu informatycznego „Telefonem ucz się i odkrywaj świat ” – Arkadiusz Grzęda, Natalia Strzyż, Marcin Madajka, Weronika Jakubowska

Rok 2013/2014

Wojewódzki Konkurs Biologiczny – Laureatka  konkursu Klaudia Kąkol

Wojewódzki Konkurs Chemiczny – etap rejonowy  Aleksandra Kukułka

XII Międzygimnazjalny Konkurs Chemiczny „Fascynujący świat substancji” – I miejsce Aleksandra Kukułka  i  Wiktoria Stawska

Konkurs informatyczny CYBORG  - powiatowy  - I miejsce Konrad Stępniak, wyróżnienia Natalia Strzyż oraz Arkadiusz Grzęda

Uczeń naszego gimnazjum zdobywcą certyfikatu Microsoftu  - Konrad Stępniak

V Ogólnopolski Konkurs Alfred Nobel – historia i wpływ na dzisiejszy świat – prezentacja multimedialna – II miejsce – Bartosz Fabiszczak, Marcin Madajka, III miejsce – Natalia Strzyż, Arkadiusz Grzęda

Rok 2012/2013

Wojewódzki Konkurs Geograficzny - Laureatka  konkursu  Iga Grabarczyk

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – Aleksandra Bodylska powiat


Galeria Zdjęć