Środa, 21.4.2021
Imieniny: Jarosław / Konrad / Bartosz

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

Pomocne narzędzia TiK (praca zdalna)

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

SOCRATIVE TEACHER - aplikacja do pracy na odległość, która pozwoli Ci na szybkie sprawdzanie wiedzy uczniów, ankietowanie, odpytywanie zbieranie informacji zwrotnej za pomocą smartfonów z systemem Android. (uczniowie muszą zainstalować aplikację SOCRATIVE STUDENT na swoich smartfonach i posiadać dostęp do Internetu lub sieci WIFI.

OFFICE 365 -użytkowana w naszej szkole ,,chmura" wraz z zestawem aplikacji biurowych firmy Microsoft. Po zalogowaniu umożliwia tworzenie, współdzielenie dokumentów, prezentacji  z innymi nauczycielami, rozsyłanie linków przez dziennik Vulcan materiałów dydaktycznych do uczniów a więc zdalną pracę z uczniami.

https://learningapps.org/ -to bardzo pomocna strona z wieloma narzędziami interaktywności podczas lekcji. Do wyboru są gotowe narzędzia lub szablony do własnych pomysłów na ciekawą lekcję. Aplikacja wymaga jedynie darmowej rejestracji. Narzędzie umożliwia również zdalne nauczanie na odległość, pozwala poza ćwiczeniami przekazywać również notatki dla uczniów od nauczyciela.

Notebook 17- instrukcja instalacji najnowszej wersji programu do obsługi tablic interaktywnych firmy Smarttech (darmowa przez 45 dni )

https://smallpdf.com/- strona zawierająca liczne narzędzia pozwalające zamieniać dokumenty na inne formaty np. pdf, zmniejszać je itp.


Galeria Zdjęć