Wtorek, 3.12.2019
Imieniny: Hilary / Franciszek / Ksawery

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach
Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

 

  2 grudnia w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach odbył się I etap III Gminnego Konkursu Biblijno - Literackiego pod patronatem ks. kanonika Zbigniewa Króczyńskiego, tegoroczne hasło przewodnie to "Człowieczeństwo...". W zmaganiach wzięło udział szesnaścioro reprezentantów klas VII i VIII z czterech szkół z terenu gminy. Wkrótce wyniki i II etap.

W miniony piątek Rada Samorządu Uczniowskiego przeprowadziła dla uczniów naszej szkoły wróżby andrzejkowe. Wszyscy uczniowie mieli możliwość przekonać się co czeka ich w przyszłości ;)

Serdecznie gratulujemy:

- Małgorzacie Rybak z klasy VIII, która zajęła I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Literackim ,,Najpiękniejsze miasto, moja okolica, moje marzenia’’

- oraz Marcie Jurdze i Jakubowi Rokickiemu z klasy Va, którzy otrzymali wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Poetyckim ,,Zmowa słowa’’.

   25 listopada 2019r. uczniowie klas szóstych i ósmej spotkali się z przedstawicielem Izby Celno - Skarbowej w Kaliszu panią Magdaleną Nowicką ,w ramach realizacji ogólnopolskiej kampanii Hazard? Nie, dziękuję!. Uczniom została przybliżona problematyka gier hazardowych, ich rozpowszechnianie, ryzyko i konsekwencje związane z ich oferowaniem czy uprawianiem.

  25-go listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość została zorganizowana przy współpracy nauczycieli świetlicy i wychowawców klas I - III. Milusińscy uczniów klas młodszych byli bohaterami tego dnia. Świętowanie rozpoczęło się od zajęć plastycznych w salach lekcyjnych. Każda klasa miała do wykonania inne zadanie tematycznie związane z portretem misia.

25 listopada po raz pierwszy odbył się Gminny Przegląd Poezji Śpiewanej i Recytowanej w Nowych Skalmierzycach pod hasłem „Poetyckie pejzaże”. W kategorii recytacja, na poziomie klas IV – VI, drugie miejsce zajęła Olga Grobelna z klasy V b. W tej samej grupie wiekowej, w kategorii twórczość własna, drugie miejsce przypadło w udziale Idze Ciupce, a trzecie Martynie Kościelak, obydwie z klasy VI a. Uczennice przygotowywała Agata Pawlaczyk- Wieczorek.

     W miniony weekend Iga Ciupka z klasy VI a i Antonina Grabarz z klasy V b reprezentowały Wielkopolskę na jubileuszowym XXXV Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Legnicy. Dla młodych adeptek sztuki oratorskiej to ogromne wyróżnienie, gdyż znalazły się w gronie 37 uczestników z 12 województw. Brawo!

  W ostatnim czasie w murach naszej szkoły, gościliśmy  wyjątkowe osoby: policjanta, strażaka oraz przedstawicieli Polskich Kolei Państwowych. W  ramach działań wychowawczo – profilaktycznych, przeprowadzone zostały zajęcia  na których uczniowie mogli poznać  pracę służb mundurowych  oraz zasady związane z bezpieczeństwem i odpowiedzialnością nieletnich.

   Społeczność Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach w oryginalny sposób uczciła tegoroczne Święto Niepodległości.

Strony

Galeria Zdjęć