Czwartek, 20.2.2020
Imieniny: Aneta / Elżbieta / Leon

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych SkalmierzycachBal karnawałowy z Babcią i Dziadkiem 24.01.2020

  14 lutego br. stał się walentynkowym dniem sukcesu dla uczniów naszej szkoły, którzy okazali się niezawodni podczas XVIII Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego ,,Kochamy ortografię’’. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kotowiecku.

- W kategorii klas I-III: III miejsce zajął Nikodem Babula z klasy III przygotowywany przez panią Małgorzatę Mąkę;

   14 lutego 2020r uczniowie klasy 8 a  uczestniczyli w spotkaniu z prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim panem Krzysztofem Dębskim. Tematem spotkania była szeroko rozumiana odpowiedzialność prawna małoletnich. Pan prokurator poruszył m.in. tematykę zagrożeń w Internecie, środków odurzających oraz przestępstw i wykroczeń, których ofiarami lub sprawcami mogą paść młodzi ludzie. Pan prokurator uczulał młodzież , aby z rozsądkiem i rozwagą podejmować decyzji.

  W środę  12 lutego w naszej szkole odbył się balik karnawałowy dla uczniów klas I-III. Wystrój pięknie ozdobionej sali gimnastycznej wprowadził uczestników w radosny nastrój oraz zachęcił do wspólnej zabawy. Dodatkowo na sali zrobiło się bardzo  kolorowo od pomysłowych strojów, w których dzieci wcieliły się w role ulubionych bohaterów z bajek i filmów. Imprezę prowadził wodzirej zapraszając nas do zabawy, tańca i konkursów.

  22 stycznia podsumowano pierwszy etap szkolnego konkursu dla najmłodszych uczniów z klas I - III na najciekawszy zeszyt lektur.

  W dniu 21 stycznia gościliśmy w naszej szkole muzyków zespołu kameralnego  Filharmonii Kaliskiej ACCORINET KLEZMER BAND. Artyści wyposażeni w kontrabas, skrzypce, klarnet i akordeon przedstawili  najmłodszym słuchaczom  najpopularniejsze taneczne standardy. Dzieci podczas koncertu poznały historie i charakterystyczne rytmy znanych i lubianych tańców, takich jak: tango,  walc, oberek czy egzotycznej samby.

  W świątecznym i uroczystym okresie Bożego Narodzenia, gdy Miłość narodziła się w stajence i przyszła do nas, miało miejsce kilka wzruszających wydarzeń. 8.

  Uczniów naszej szkoły nie zabrakło również podczas Gminnego Kiermaszu Świątecznego zorganizowanego  pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Wydarzenie połączone  z tzw. ,,Gwiazdką w mieście’’ odbyło się 15 grudnia br. w murach  Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich przy ul. Okólnej.

     W środę 18 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach miał miejsce finał III Gminnego Konkursu Biblijno – Literackiego dla uczniów klas VII i VIII pod patronatem ks. kan. Zbigniewa Króczyńskiego pod hasłem „Człowieczeństwo”.  W I etapie konkursu wzięło udział szesnaścioro uczestników, którzy 4 grudnia przystąpili do rozwiązywania testu składającego się z 42 pytań.

  17 grudnia w murach Zespołu Szkół Muzycznych im. Komedy Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się wyjątkowy koncert świąteczny. Wyjątkowy, bo w tym wydarzeniu wzięli udział młodzi muzycy  tej placówki i zaprezentowali swoje umiejętności instrumentalne. Na widowni zaś zasiedli uczniowie klas I-III naszej szkoły. W programie koncertu znalazły się  najpiękniejsze kolędy polskie i utwory świąteczne.

Strony

Galeria Zdjęć