Czwartek, 6.8.2020
Imieniny: Jakub / Sława / Wincenty

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

Finał III Gminnego Konkursu Biblijno – Literackiego

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

     W środę 18 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach miał miejsce finał III Gminnego Konkursu Biblijno – Literackiego dla uczniów klas VII i VIII pod patronatem ks. kan. Zbigniewa Króczyńskiego pod hasłem „Człowieczeństwo”.  W I etapie konkursu wzięło udział szesnaścioro uczestników, którzy 4 grudnia przystąpili do rozwiązywania testu składającego się z 42 pytań.

      W II etapie uczniowie mieli do zaprezentowania wypowiedź ustną na wylosowany wcześniej temat oraz musieli odpowiedzieć na dwa pytania.  Tematy były związane z problematyką przewodnią i mogły nawiązywać do tekstów źródłowych wskazanych w I etapie oraz do lektur szkolnych i własnych doświadczeń. O wyniku końcowym decydowały oba etapy. Jury w składzie: ks. Piotr Marciniszyn jako przewodniczący oraz panie Małgorzata Jarosik, Małgorzata Stanek – Moś oraz Agnieszka Florczak oceniając, brało pod uwagę następujące kryteria: wartość merytoryczną wypowiedzi, język
 i styl oraz ogólne wrażenie (postawę mówcy). Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I miejsce - Małgorzata Rybak ze SP im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach, II miejsce i Wyróżnienie Dyrektora Szkoły - Szymon Grzęda ze SP w Gostyczynie, III miejsce i Wyróżnienie dla najlepszego Oratora - Natalia Śrama ze SP w Skalmierzycach, Wyróżnienie ks. Kanonika Zbigniewa Kruczyńskiego - Wiktoria Choniawko ze SP im. Polskich Noblistów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria Zdjęć