Czwartek, 22.4.2021
Imieniny: Łukasz / Kaja / Teodor

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

Aktualne wydarzenia z życia naszych przedszkolaków

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF


Światowy Dzień Dzieci z Zespołem Downa

21 marca, to piękny dzień Skarpet nie do pary ! W ten dzień na znak solidarności z chorymi dziećmi zachęcaliśmy przedszkolaki  do założenia kolorowych skarpetek w różnych, wesołych kolorach. Skarpetki mogły być w paski, w kropki, długie lub krótkie, z różnych, niepasujących do siebie par. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając nieco odmiennie wysyłaliśmy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z Zespołem Downa.  Charakter tego gestu budował w dzieciach postawę solidarności i tolerancji .

 

 Konkurs na Kreatywną Pisankę Wielkanocną

Zwyczaj malowania jajek narodził się dawno temu w Persji. W tradycji chrześcijańskiej zdobione jajka są nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu, symbolizującym rodzące się życie oraz nadzieję. Wśród wielu technik zdobienia jajek najpopularniejszymi są kraszanki, pisanki, oklejanki, nalepianki, drapanki. W naszym przedszkolu dzieci kultywowały tę tradycję poprzez uczestnictwo w konkursie Kreatywna Pisanka Wielkanocna. Inspiracje czerpaliśmy od zaprzyjaźnionych pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Nasze prace zostały przekazane pensjonariuszom  Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu jako wyraz wiary , miłości i wielkanocnego cudu.Pierwszy Dzień Wiosny

Wszystkie  dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane w kolorach wiosny czyli na zielono i żółto .Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z porą roku, którą żegnamy – zimą i z tą, którą witamy – wiosną. Tylko Marzanna nie odpłynęła do morza. Zajął się nią nasz  woźny - Pan Grzegorz.DZIEŃ KOBIET

 

 8 marca w każdej grupie przedszkolnej świętowano Dzień Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym – jako mali dżentelmeni obdarowali wszystkie swoje koleżanki oraz panie z przedszkola samodzielnie wykonanymi kwiatkami. Podczas obchodów tego wyjątkowego dnia przedszkolacy złożyli wszystkim Paniom życzenia oraz zaśpiewali piosenki. Grupy starszaków: Promyczki i Misiaczki przygotowały część artystyczną dla wszystkich wyjątkowych kobiet. Cały dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości, wzajemnego okazywania przyjaźni i szacunku.


"WIELKA PSOTA W DZIEŃ KOTA".

Dzień pełen wrażeń. Dzieci obejrzały na dużym ekranie prezentację ”ABC zdrowia kota”, rozwiązywały łamigłówki, brały udział w różnorodnych konkurencjach oraz prezentowały swoje kocie stroje. Dużą frajdę sprawiło wszystkim połączenie online z lekarzem weterynarii. Wiele atrakcji oraz zabaw nawiązujących do naszych ukochanych kotków zapadnie przedszkolakom na długo w pamięci.


Bal Walentynkowo- Karnawałowy

Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w 15 lutego, kiedy w naszym przedszkolu odbył się bal Walentynkowo- Karnawłowy.    Na balu pojawiły się zwierzątka takie jak: kotki, misie, biedronki, sowy. Oprócz nich nie zabrakło księżniczek, wróżek, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Mana, był superbohater     i wiele, wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali, podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły, dopingując się nawzajem. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji balu;)


Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka, które przypadają 21 i 22 stycznia, umożliwiają nam wyrażenie swoich uczuć. Kiedy jesteśmy młodsi, szykujemy dla babci i dziadka laurkę, kiedy stajemy się nieco starsi, szukamy dla nich niezwykłego prezentu.

 


JASEŁKA

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Maluszki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.


 " Zbiórka karmy dla zwierząt’’

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim przybywa każdego roku mnóstwo zwierząt zagubionych i porzuconych przez właścicieli.

W naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy . Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorem i koordynatorem akcji była pani Magdalena Pussak-Szewczyk oraz pani Paulina Paula. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji . Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk

Mikołajki

   Nadszedł długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w przedszkolu. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.

Nasi podopieczni bardzo starają się… “być grzecznym” i doskonale wiedzą że Mikołaj… “cały czas na nich patrzy”. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku “ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań.

 
Dzień Patrona

„Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie,

że sami możemy stać się wielcy”.

Mark Twain

 

10 grudnia 2019 r., w dniu, w którym Olga Tokarczuk odebrała z rąk króla Szwecji złoty medal oraz dyplom potwierdzający zdobycie Literackiej Nagrody Nobla, społeczność naszej szkoły obchodziła Święto Patrona, którymi są wielcy Polacy uhonorowani właśnie tym wyróżnieniem: Maria Skłodowska-Curie, Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Czesław Miłosz, Lech Wałęsa, Wisława Szymborska oraz - od 10 października 2019 r. - Olga Tokarczuk .Dzieci z oddziału przedszkolnego upamiętniły ten dzień uczestnicząc w prelekcjach ,konkursach i zabawach.Konkurs

Bożonarodzeniowa kartka

 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wśród wielu tradycji świątecznych, istnieje trochę już zapomniany zwyczaj wysyłania kartek. To dzięki nim, możemy złożyć życzenia członkom naszych rodzin i znajomym mieszkającym w różnych miastach i krajach. Ta tradycja, która ma już ponad 170 lat mimo swojej długowieczności nie traci na popularności. Pomimo że we współczesnym świecie istnieją inne, nowocześniejsze sposoby komunikowania się, nie zastąpią one tradycyjnej kolorowej świątecznej kartki.

Mamy nadzieję, że jej projektowanie sprawiło  Wam wiele radości, pobudziło wyobraźnię  i zachęciło do plastycznych działań.

I miejsce:Kornel Kuźnicki

II miejsce:Gabrysia Michalak

III miejsce:Milenka KubicaPrzedszkolne Andrzejki

Dziś w przedszkolu było słychać: Czary-mary, czary-mary...... przyszła kolej na magiczne spotkanie- pełne wróżb, radości i dobrej zabawy. Niech magia i wróżba królują wśród nas. Już zaczynamy, już nie czekamy. Zabawa dalej start…


Dzień Pluszowego Misia

Dzisiejszy dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Do każdej grupy zawitał miły gość i pozostawił słodki upominek. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.


 
Jesienny konkurs plastyczny

Z przyjemnością informujemy, że konkurs  na  najciekawiej i najzabawniej ozdobioną dynię został rozstrzygnięty. Celem konkursu było rozwijanie wśród przedszkolaków kreatywności i pomysłowości . Do organizatorek konkursu wpłynęło 40 ciekawych fotorelacji . Wszystkie prace były na wysokim poziomie. Zachwycały różnorodnością i  pomysłowością. Po burzliwej naradzie jury  postanowiło jednogłośnie aby nagrodzić wszystkich uczestników . Pani Dyrektor 16 listopada uroczyście wręczyła  nagrody i dyplomy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie  .

Gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach. „Święto Drzewa dla zwierząt!”

Już  kolejny raz włączyliśmy się w akcję Klubu  Gaja, tym razem odbywało się ono pod hasłem  „Święto Drzewa dla zwierząt!”. 9 października dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły uroczyście Święto Drzewa. Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej oraz  pogłębianie wiedzy na temat drzew i otaczającej nas zieleni.

  Dzieci z całego przedszkola łączyły się we wspólnej nauce i zabawie, a co najważniejsze, brały udział w akcji odnowienia gminnego drzewostanu. Młody  klon przy ulicy Hallera dzieci objęły swym honorowym patronatem.

  Dzięki temu będą mogły obserwować jego wzrost i zmiany zachodzące w poszczególnych  porach roku. Pielęgnacja sadzonki będzie przejawem troski  o  otaczającą nas przyrodę, zwłaszcza o zwierzęta, dla których często to jedyny dom na ziemi.


                                Mariola Cal, Lucyna Pawlicka


Dzień Poczty Polskiej

W poniedziałek 12 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. W tym dniu swoje święto mają wszyscy pracownicy Urzędu Pocztowego, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki. Dzieci przypomniały sobie kto nam przynosi listy oraz  jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by trafić do naszej skrzynki pocztowej. Przedszkolaki już wiedzą kto to jest odbiorca, nadawca, jak adresować list oraz gdzie przykleić znaczek :). Na koniec każde dziecko zaprojektowało swój znaczek pocztowy :)

 Niestety , ze względu na obecną sytuację, nie mogliśmy wybrać się do Urzędu Pocztowego, aby osobiście złożyć pracownikom życzenia oraz zobaczyć jak wygląda ich praca „od kuchni”. Mamy nadzieję, że szybko to nadrobimy, a wszystkim pracownikom Poczty Polskiej z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia :).

Dzień Chłopca

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” panie razem z dziewczynkami przygotowały specjalne medale dla „Super Chłopaka”. Były także drobne upominki, dyskoteka i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.
 Dzień Przedszkolaka

21 września to wyjątkowy dzień dla każdego przedszkolaka. Już od rana dzieci gromadziły się w kolorowych ubraniach. Nie zabrakło znanych postaci: księżniczek i Supermanów i wielu bajkowych bohaterów. Tego dnia nasze sale przedszkolne zamieniły się salę sportową, sensoryczno –ekologiczną i balową. Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji .Była foto- budka, kolorowe balony i pamiątkowe medale. Przed obiadem z przedszkola wyruszył kolorowy korowód złożony ze wszystkich grup przedszkolnych: Misiaczków, Promyczków Jeżyków, Słodziaków , Pszczółek, Biedronek i malutkich Motylków. Na ulicach Nowych Skalmierzyc zrobiło się bajecznie i kolorowo. Radosne i uśmiechnięte buzie przedszkolaków potwierdziły, iż był to wyjątkowy dzień. Już dziś czekamy na kolejne świętowanie

 

 

 

 


 

DZIEŃ KROPKI U PRZEDSZKOLAKÓW

15 września w przedszkolu bawiliśmy się z kropką w kropkę.Świętowaliśmy kreatywność,odwagę i dobrą zabawę.WYDARZENIA ARCHIWUM

2019/2020

Galeria Zdjęć