Wtorek, 24.11.2020
Imieniny: Agnieszka / Emilia / Roman

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach

Wspólne wydarzenia z życia naszych przedszkolaków 2020

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

 


Jesienny konkurs plastyczny

Z przyjemnością informujemy, że konkurs  na  najciekawiej i najzabawniej ozdobioną dynię został rozstrzygnięty. Celem konkursu było rozwijanie wśród przedszkolaków kreatywności i pomysłowości . Do organizatorek konkursu wpłynęło 40 ciekawych fotorelacji . Wszystkie prace były na wysokim poziomie. Zachwycały różnorodnością i  pomysłowością. Po burzliwej naradzie jury  postanowiło jednogłośnie aby nagrodzić wszystkich uczestników . Pani Dyrektor 16 listopada uroczyście wręczyła  nagrody i dyplomy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie  .

Gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach. „Święto Drzewa dla zwierząt!”

Już  kolejny raz włączyliśmy się w akcję Klubu  Gaja, tym razem odbywało się ono pod hasłem  „Święto Drzewa dla zwierząt!”. 9 października dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły uroczyście Święto Drzewa. Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej oraz  pogłębianie wiedzy na temat drzew i otaczającej nas zieleni.

  Dzieci z całego przedszkola łączyły się we wspólnej nauce i zabawie, a co najważniejsze, brały udział w akcji odnowienia gminnego drzewostanu. Młody  klon przy ulicy Hallera dzieci objęły swym honorowym patronatem.

  Dzięki temu będą mogły obserwować jego wzrost i zmiany zachodzące w poszczególnych  porach roku. Pielęgnacja sadzonki będzie przejawem troski  o  otaczającą nas przyrodę, zwłaszcza o zwierzęta, dla których często to jedyny dom na ziemi.


                                Mariola Cal, Lucyna Pawlicka


Dzień Poczty Polskiej

W poniedziałek 12 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. W tym dniu swoje święto mają wszyscy pracownicy Urzędu Pocztowego, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki. Dzieci przypomniały sobie kto nam przynosi listy oraz  jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by trafić do naszej skrzynki pocztowej. Przedszkolaki już wiedzą kto to jest odbiorca, nadawca, jak adresować list oraz gdzie przykleić znaczek :). Na koniec każde dziecko zaprojektowało swój znaczek pocztowy :)

 Niestety , ze względu na obecną sytuację, nie mogliśmy wybrać się do Urzędu Pocztowego, aby osobiście złożyć pracownikom życzenia oraz zobaczyć jak wygląda ich praca „od kuchni”. Mamy nadzieję, że szybko to nadrobimy, a wszystkim pracownikom Poczty Polskiej z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia :).

Dzień Chłopca

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” panie razem z dziewczynkami przygotowały specjalne medale dla „Super Chłopaka”. Były także drobne upominki, dyskoteka i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.
 Dzień Przedszkolaka

21 września to wyjątkowy dzień dla każdego przedszkolaka. Już od rana dzieci gromadziły się w kolorowych ubraniach. Nie zabrakło znanych postaci: księżniczek i Supermanów i wielu bajkowych bohaterów. Tego dnia nasze sale przedszkolne zamieniły się salę sportową, sensoryczno –ekologiczną i balową. Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji .Była foto- budka, kolorowe balony i pamiątkowe medale. Przed obiadem z przedszkola wyruszył kolorowy korowód złożony ze wszystkich grup przedszkolnych: Misiaczków, Promyczków Jeżyków, Słodziaków , Pszczółek, Biedronek i malutkich Motylków. Na ulicach Nowych Skalmierzyc zrobiło się bajecznie i kolorowo. Radosne i uśmiechnięte buzie przedszkolaków potwierdziły, iż był to wyjątkowy dzień. Już dziś czekamy na kolejne świętowanie

 

 

 

 


 

DZIEŃ KROPKI U PRZEDSZKOLAKÓW

15 września w przedszkolu bawiliśmy się z kropką w kropkę.Świętowaliśmy kreatywność,odwagę i dobrą zabawę.WYDARZENIA ARCHIWUM

2019/2020

Galeria Zdjęć